Warmia chce przeskoczyć Nadarzyn – Szerokim frontem

Warmia Lidzbark Warmiński jest jedynym klubem, który w superlidze i I lidze kobiet będzie miał aż trzy zespoły. Jedyny team męski wystąpi w najbliższym sezonie w II lidze, a kolejna drużyna mieszana młodziczek i młodzików) w czwartej. Występy w ligach mają pomóc w realizacji najważniejszego celu – zajęcia pierwszego miejsce we współzawodnictwie dzieci i młodzieży, któremu patronuje od lat Ministerstwo Sportu. Lidzbark jest na razie drugi, ustępuje tylko Nadarzynowi, ale najbliższe miesiące mają to zmienić.

Nie da się ukryć, że Warmia pracuje w bardzo szerokim zakresie z wychowankami, trafiają tu też młode zawodniczki i zawodnicy innych klubów. Po prostu jest to mini ośrodek, gdzie są znakomite warunki, możliwość rywalizacji w grupie, nie potrzeba szukać sparingpartnerów.

W najbliższy weekend ruszają rozgrywki w super i I lidze. Do grona zawodniczek, które już dość długo trenują w Lidzbarku dołączyła w czwartek (1 września) Chinka Chen Man Jing – typowa obrończyni, która powinna być bardzo silnym punktem ligowego teamu kobiet. Dzięki jej obecności na treningach pozostałe zawodniczki powinny oswoić się z tym stylem gry. To pięta achillesowa większości polskich pingopingistek.

Wśród uczestniczek rozgrywek elity nastąpiło sporo roszad. Wydaje się, że najmocniejsze będą zespoły z Tarnobrzega, Sochaczewa i Polkowic. Warmia też powinna walczyć o czwórkę. Tak mówiło się przed poprzednim sezonem a „wypaliło” srebro.

Z dwóch zespołów w I lidze jeden złożony z zawodniczek kategorii młodzieżowej ma już spory potencjał i pewne doświadczenia. Drugi stanowią kadetki, a w składzie jest nawet młodziczka. Trudno będzie zająć tzw. bezpieczne miejsce.

Występy na tak wysokim szczeblu powinny dobrze przygotować naszą młodzież do turniejów indywidualnych, szczególnie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zespół męski zadebiutuje w II lidze. W składzie jest też Chińczyk Can Wanshu ponadto grający trener Adam Marczak (przybył z Piaseczna), Piotr Garbino (wypożyczenie z ITR Iława), wychowanek klubu Szymon Szewczyk i kolejny w klanu Krzewickich – Mikołaj, który ostatnio był zawodnikiem Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Do IV ligi regionalnej zgłoszono zespół, w którym są dwie młodziczki i dwóch młodzików, którzy postanowili trenować w Warmii, a są mieszkańcami Działdowa i Ornety.

Trzeba przyznać, że plany są bardzo ambitne, ale jak zdążyliśmy się przekonać nie raz trener Zbyszek Pietkiewicz lubi wyzwania, a że jest bardzo wymagający to tylko zawodniczkom i zawodnikom powinno wyjść na dobre. Pod warunkiem, że chcą ciężko pracować.

Warmia Lidzbark Warmiński (superliga)

Chen Man Jing

Monika Pietkiewicz

Maja Krzewicka

Anna Zielińska

Anna Urbańczyk)

Warmia II Lidzbark Warmiński (I liga)

Anna Zielińska

Anna Urbańczyk

Maja Krzewicka,

Małgorzata Stramowska

Alicja Czarnomska

Warmia II Lidzbark Warmiński ( I liga)

Zuzanna Chrulska

Zuzanna Woźniak

Marta Lis,

Ada Górska

Maja Mańkiewicz

Warmia Lidzbark Warmiński (II liga mężczyzn)

Can Wanshu

Piotr Garbino

Szymon Szewczyk

Mikołaj Krzewicki

Adam Marczak

Warmia IV Lidzbark Warmiński (IV liga regionalna)

Maja Mańkiewicz

Dominika Górecka

Jakub Chojnacki

Kamil Urbanowicz

 

Już w piątek w Lidzbarku Warmińskim (godz. 18) dojdzie do derbów w I lidze: Warmia II-Warmia III.

W sobotę w superlidze Warmia zagra na wyjeździe na Nadarzynem.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x