Warmia już bez Wang Qian – Chińczyk w Condohotels Morliny ?

30 czerwca mija termin zgłoszeń zawodników do ekstraklasy tenisa stołowego. Nasze srebrne medalistki z Lidzbarka Warmińskiego odniosły ogromny sukces, na który złożyły się m. in znakomite występy Wang Qian. Chinki w najbliższym sezonie niestety nie zobaczymy już w barwach Warmii. Natomiast wiele wskazuje na to, że do grona żelaznej trójki z Condohotels Morliny (bracia Szarmachowie i Malicki) dołączy właśnie zawodnik chiński.

Ale po kolei. Zacznijmy od pań. Zapytany przeze mnie trener Zbyszek Pietkiewicz o skład na ten sezon – odpowiedział. Na pewno nie będzie Wang Qian, a na dzień dzisiejszy zestawienie wygląda następująco: Monika Pietkiewicz, Maja Krzewicka, Anna Zielińska. Do końca okresu transferowego zostało dwa tygodnie i pozyskanie mocnej zawodniczki jest oczywiście możliwe, a nawet wskazane, jeśli grać chcemy o wyższe cele. Podstawowym warunkiem jest dopięcie odpowiedniego budżetu. Spodziewać się więc należy jeszcze jednego „mocnego” nazwiska, ale musimy uzbroić się w cierpliwość.

W I lidze wystąpią dwa zespoły Warmii składające się z młodych zawodniczek, z tym ,że składy jednej i drugiej drużyny muszą być ustalone przez rozpoczęciem rozgrywek i w trakcie sezonu nie ma możliwości rotacji. Nie wykluczone są małe zmiany. Gotowość odejścia zgłosiły dwie zawodniczki (trener nie chciał podać nazwisk), ale w kolejce ustawiają się utalentowane juniorki z Polski, bo wiedzą, że w Lidzbarku czasu nie zmarnują.

W II lidze męskiej mamy beniaminka – do tej pory występującego pod kryptonimem Warmia IV. W lidze wojewódzkiej mogły grać panie, w nowym sezonie musi to być skład męski, regulamin zezwala włączyć do zespołu jedną zawodniczkę. I najprawdopodobniej Warmia z tego skorzysta. Pewniakiem w grze jest Szymon Szewczyk, dwa kolejne nazwiska są objęte mgiełką tajemnicy. Ma to być junior (pierwszy rok w tej kategorii wiekowej) i grający młody trenera spoza województwa warmińsko-mazurskiego.

To sytuacja na dziś. Jak będzie za dwa tygodnie? Zobaczymy.

W męskim zespole ekstraklasy z Ostródy pozycja Szymona Malickiego oraz braci Bartosza i Karola Szarmachów jest mocna. Trzech dobrych zawodników może odnieść sukces, ale nie ma na to gwarancji, bowiem w sporcie wypadki losowe to rzecz normalna. W związku z tym planuje się pozyskanie zawodnika z Chin. Najprawdopodobniej młodego, który będzie bardzo mocnym punktem drużyny rezerw, a w razie nieszczęścia godnie zastąpi kogoś z wymienionej trójki. Istnieje też opcja (mnie prawdopodobna) pozyskania Chińczyka z wyższej półki i gry o medal. Ale to zależy od możliwości finansowych.

W tej sytuacji odejdzie z drugiej drużyny Białorusin Anton Sopelew. Pozostaną młodzi: Jacek Karcz, Aleksander Kuligowski i Adrian Więcek.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x