Warmia ze Spójnią Warszawa 3:0 – Miła niespodzianka młodzieży

Pierwszym akordem weekendu z tenisem stołowym w Lidzbarku Warmińskim były mecze ligowe. W ekstraklasie zgodnie z oczekiwaniami Warmia Zamer bez kłopotów pokonała warszawska Spójnią 3:0. Seta straciła tylko Monika Pietkiewicz w spotkaniu z Katarzyną Nowocin, choć przy stanie 2:0 miała meczbole. O miłą niespodziankę postarała się drużyna I-ligowej Warmii pokonując Gorzovię 6:4.

Ekstraklasa

Warmia Zamer Lidzbark Warmiński – Spójnia Warszawa 3:0

Chen Man Jing – Alicja Leśniak 3:0

Maja Krzewicka – Justyna Tusień 3:0

Monika Pietkiewicz – Katarzyna Nowocin 3:1

Najciekawsza okazała się trzecia potyczka, gdzie zestaw był nietypowy, bowiem zmierzyły się czołowe zawodniczki obu drużyn. Monika Pietkiewicz mogła wygrać bez straty seta, jednak w trzeciej partii nie wykorzystała meczboli. Szybko jednak wyciągnęła wnioski i bardzo pewnie wygrała kolejnego seta do 5.. W pozostałych spotkaniach emocji jak na lekarstwo.

I liga

Warmia II Lidzbark Warmiński – Gorzovia Gorzów Wielkopolski 6:4

Punkty: Maja Mańkiewicz-2,5, Wiktoria Ziemkiewicz-2, Zuzanna Chrulska-1, Ada Górska-0,5.

Trener Zbyszek Pietkiewicz puścił do boju: młodziczkę, kadetki i juniorkę, mając na uwadze rozpoczynający się w sobotę ogólnopolski turniej klasyfikacyjny. I nie zawiódł się, bowiem zawodniczki sprawiły miłą niespodziankę (w Gorzowie przegraliśmy 3:7), co jest nastraja optymistycznie przed rywalizacją indywidualną.

For: sportowiec płocki