Wymarzona inauguracja Warmii Zamer – Stalowe nerwy Moniki Pietkiewicz

W premierowym spotkaniu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Warmia Zamer Lidzbark Warmiński pokonała we własnej sali AZS PWSIP Wałkuscy Łomża 3:1. Zwycięstwo tym cenniejsze, że drużyna gospodarzy wystąpiła bez swojej Chinki Man Jing Chen, która spóźniła się na mecz i w efekcie nie zagrała. Zastąpiła ją młodziutka Zuzanna Chrulska. Wygrana to przede wszystkim znakomita postawa Moniki Pietkiewicz, która zdobyła dwa punkty (dwa zwycięstwa po 3:2). Swój wkład miała też Maja Krzewicka. Popisowo rozegrała potyczkę z Magdalena Sikorską (3:1). Kibice mieli powody do satysfakcji, punkty zdobyte w trudnych okolicznościach cieszą szczególnie.

Warmia Zamer Lidzbark Warmiński – AZS PWSIP Wałkuscy Łomża 3:1

Monika Pietkiewicz – Dong Rui Fang 3:2

Maja Krzewicka –Magdalena Sikorska 3:1

Zuzanna Chrulska – Bingran Ren 0:3

Monika Pietkiewicz – Magdalena Sikorska 3:2

Monika Pietkiewicz wykazała wyjątkową odporność. W meczu z Fang obroniła kilka meczboli i piąta partię wygrała na przewagi. Podobnie było w spotkaniu z Magdą Sikorską, przy czym zawodniczka z Lidzbarka przegrywała już w setach 0:2. Spokój, opanowanie i najlepsza gra w najtrudniejszych momentach – te atuty okazały się bezcenne.

Zaimponowała Maja Krzewicka, która bardzo pewnie wygrała z Magdalena Sikorską. Realizowała swój plan, była konsekwentna aż do bólu. Widać, że gra coraz pewniej.

Zuza Chrulska wyszła stremowana i dwa pierwsze sety przegrała gładko. W trzecim gdy presja z niej zeszła zaprezentowała spore możliwości i miała dużą szanse urwać seta Chince. Nie wykorzystała jednak przewagi (10:8), a szkoda. Nie zmąciło to jednak nastroju i tylko trochę przedłużyło to spotkanie.