Wymarzona inauguracja Warmii Zamer – Stalowe nerwy Moniki Pietkiewicz

W premierowym spotkaniu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Warmia Zamer Lidzbark Warmiński pokonała we własnej sali AZS PWSIP Wałkuscy Łomża 3:1. Zwycięstwo tym cenniejsze, że drużyna gospodarzy wystąpiła bez swojej Chinki Man Jing Chen, która spóźniła się na mecz i w efekcie nie zagrała. Zastąpiła ją młodziutka Zuzanna Chrulska. Wygrana to przede wszystkim znakomita postawa Moniki Pietkiewicz, która zdobyła dwa punkty (dwa zwycięstwa po 3:2). Swój wkład miała też Maja Krzewicka. Popisowo rozegrała potyczkę z Magdalena Sikorską (3:1). Kibice mieli powody do satysfakcji, punkty zdobyte w trudnych okolicznościach cieszą szczególnie.

 

Warmia Zamer Lidzbark Warmiński – AZS PWSIP Wałkuscy Łomża 3:1

Monika Pietkiewicz – Dong Rui Fang 3:2

Maja Krzewicka –Magdalena Sikorska 3:1

Zuzanna Chrulska – Bingran Ren 0:3

Monika Pietkiewicz – Magdalena Sikorska 3:2

Monika Pietkiewicz wykazała wyjątkową odporność. W meczu z Fang obroniła kilka meczboli i piąta partię wygrała na przewagi. Podobnie było w spotkaniu z Magdą Sikorską, przy czym zawodniczka z Lidzbarka przegrywała już w setach 0:2. Spokój, opanowanie i najlepsza gra w najtrudniejszych momentach – te atuty okazały się bezcenne.

Zaimponowała Maja Krzewicka, która bardzo pewnie wygrała z Magdalena Sikorską. Realizowała swój plan, była konsekwentna aż do bólu. Widać, że gra coraz pewniej.

Zuza Chrulska wyszła stremowana i dwa pierwsze sety przegrała gładko. W trzecim gdy presja z niej zeszła zaprezentowała spore możliwości i miała dużą szanse urwać seta Chince. Nie wykorzystała jednak przewagi (10:8), a szkoda. Nie zmąciło to jednak nastroju i tylko trochę przedłużyło to spotkanie.

Fot.pingpong.com

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x