Z Chińczykami o medale? – Aspiracje Ostródy i Lidzbarka Warm.

30 czerwca  jest ostatnim dniem zgłaszania  zawodników, którzy w najbliższym sezonie wystąpią w ekstraklasie tenisa stołowego. Obaj nasi reprezentanci w elicie: Warmia Lidzbark Warmiński i Condohotels Morliny Ostróda traktują najbliższy sezon nader poważnie i zapewne grać będą o medale. Dlaczego? W obu zespołach zagrają znakomici Chińczycy. W drużynie Warmii  Chen Meng Kuing, natomiast w Ostródzie 24-letni Zhang Yang (ostatnio grał w lidze francuskiej), z którym kontrakt podpisano na kilka godzin przed upływem terminu.

 

Chen jest obrończynią i o taką zawodniczkę nam chodziło – mówi trener Zbyszek Pietkiewicz. Występy w ekstraklasie to jedno, ale jeszcze istotniejsza jest jej obecność by nauczyć nasze zawodniczki gry na rywalki defensywne. O ile Monika z racji doświadczenia radzi sobie z tym nieźle, o tyle Maja Krzewicka i jej koleżanki są czasami bezradne. Chen jest bardzo pracowita, będzie debiutantką w polskiej ekstraklasie, co też może okazać się dużym atutem.

W zespole męskim Condohotels Morliny Ostróda ligowy udział Chińczyka też jest prawie pewny.

– Dopóki nie załatwiliśmy wszystkich formalności wstrzymam się z personaliami. Wieczorem mam nadzieje postawimy kropkę nad „i”. Nasz Chińczyk występował w ekstraklasie francuskiej, to zawodnik z wyższej półki, stąd nasze aspiracje też rosną – powiedział prezes klubu Tadeusz Czyczel.

Kontrakt z Chińczykiem podpisano w ostatnim momencie przed upływem terminu (30 czerwca o północy). Zhang Yang powinien być mocnym punktem zespołu.

Nowy sezon – nowa punktacja

W nowym sezonie superligi kobiet i mężczyzn obowiązywać będzie inna punktacja. Za wygraną 3:0 i 3:1 zwycięzca otrzyma trzy punkty, za 3:2 – dwa punkty, za porażke 2:3 zespół zainkasuje jedeno oczko, za  przegrane 1:3 i 0:3 – bez punktu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x