Zacięte boje w Piątnicy – Kto zagra w Mistrzostwach Polski?

W Piątnicy odbyły się w sobotę turnieje półfinałowe o awans do Mistrzostw Polski juniorów i młodzików oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Część naszych reprezentantów udział w imprezach głównych miała już zapewniony poprzez limity Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Pozostali walczyli, trzeba przyznać ze zmiennym szczęściem. Jak wyglądać będzie nasz potencjał w imprezach mistrzowskich?

 

 

Juniorzy

Wśród juniorek limit wypełniony miała Warmia I Lidzbark Warmiński, a w Piątnicy awans wywalczyły dwa kolejne zespoły tego klubu, a więc w turnieju drużynowym reprezentować nas będą: Warmia I, Warmia II i Warmia III.

Indywidualnie zagrają: Maja Krzewicka i Anna Urbańczyk (obie z limitu) oraz Alicja Czarnomska i Marta Lis, które wywalczyły premiowane lokaty w półfinale.

W rywalizacji juniorów jest znacznie gorzej. W Piątnicy nie mieliśmy swego reprezentanta, indywidualny limit wypełnił Adrian Więcek (Ostródzianka), odpadli natomiast: Jakub Gasiul (Ostródzianka) i Piotr Garbino (ITR Iława)

 Kadeci

W rywalizacji dziewcząt w OOM będziemy reprezentowani przez Zuzanny: Woźniak i Chrulską z Warmii Lidzbark Warmiński, które wystąpią w drużynie i indywidualnie. Nie musiały brać udziału w półfinałach.

Wśród chłopców udział z puli limitu zapewnił sobie Aleksander Kuligowski. Wraz z Kamilem Jarmołowiczem wystąpi też w drużynie, która skutecznie zagrała w Piątnicy. Nie powiodło się w eliminacjach indywidualnych: Kamilowi Jarmołowiczowi (Ostródzianka) i Szymonowi Szewczykowi (Warmia Lidzbark Warmiński)

 Młodzicy.

Wśród młodziczek odpadły w Piątnicy drużyny Warmii Lidzbark Warmiński i ABC Żak Pisanica. Nie będziemy tez reprezentowani w rywalizacji indywidualnej. Zrekompensują to nam chłopcy. W turnieju drużynowym zagra ABC Żak Pisanica ( z limitu), nie udało się zakwalifikować zespołowi Ostródzianki. Indywidualnie już wcześniej pewni występu w MP byli Tomasz Kotowski (Pisanica) i Krystian Kawiak (Ostródzianka), natomiast trzecim zawodnikiem będzie Bartosz Cudnowski (ABC Żak Pisanica), który skutecznie walczył w Piątnicy.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x