Złoci medaliści u Marszałka – Mistrzowska gra na Maderze

Studenci Olsztyńskiej Szkoły Wyższej są wielokrotnymi medalistami Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym, które odbyły się pod koniec lipca na portugalskiej Maderze. O swoim sukcesie i przeżyciach z turnieju rozmawiali dziś (24 sierpnia) z marszałkiem Jackiem Protasem.

 

– Warmia i Mazury stają się poważnym ośrodkiem tenisa stołowego w Polsce. Najbardziej cieszą sukcesy młodych zawodników, którzy nie tylko trenują w lokalnych klubach, ale także w naszym regionie studiują i rozwijają swoje pozasportowe zdolności – powiedział podczas spotkania marszałek Jacek Protas.

W turnieju drużynowym, o czym szczegółowo informowaliśmy w swoich relacjach,  zespół w składzie Bartosz Szarmach, Karol Szarmach, Szymon Malicki oraz Patryk Chojnowski zdobył w Portugali złoty medal. W deblu złote medale wywalczyli Patryk Chojnowski i Szymon Malicki, którzy w finale pokonali swoich kolegów z zespołu. Z indywidualnego brązowego medalu cieszył się Szymon Malicki. Trenerem zawodników z Olsztyńskiej Szkoły Wyższej jest Tomasz Krzeszewski.

W spotkaniu wziął udział także znany mrągowski żeglarz Rafał Szukiel, który w przyszłych zawodach pływać będzie w łódce z logiem Warmia i Mazur.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x