Zmarł Kazimierz Sochacki – Na zawsze z Ostródą i sportem

W wieku 57 lat zmarł Kazimierz Sochacki, w przeszłości czołowy zawodnik województwa w tenisie stołowym. Najpierw reprezentant Sokoła, potem Kormorana Ostróda, z którym w latach 80-tych rozpoczął walkę o awans do krajowej elity. Po zakończeniu wyczynowej kariery wielokrotnie startował w turniejach amatorskich, a jak trzeba było pomagał młodzieży Ostródzianki w II-ligowym bojach.

 

Sport był całym jego życiem, bardzo Mu zależało by Ostróda stała się centrum tenisa stołowego, namawiał władze miasta i klubu do organizowania imprez najwyższej rangi: meczów superligi lub Mistrzostw Polski. Był odpowiedzialny za przygotowanie techniczne imprez, czasami całe noce spędzał w sali by dopracować najmniejszy szczegół. Nigdy nie zawiódł, a uczestnicy imprez ostródzkich wyrażali się o nich w samych superlatywach.

Ostatnio pracował w Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie, gdzie mógł oddać się swojej pasji przy organizacji imprez.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że należał do tego pokolenia zawodników, później działaczy, od których zaczął się marsz górę warmińsko-mazurskiego tenisa stołowego. Żegnamy Go wszyscy z ogromnym bólem, bo niektórych ludzi nie można po prostu zastąpić.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę (18 grudnia) o godz. 14 w Ostródzie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x