Bardzo udany turniej w Elblągu – Robert podwójnym zwycięzcą

Na kortach TT Olimpia Elbląg odbył się ogólnopolski turniej klasyfikacyjny młodzików ( zawodnicy do lat 14). Uczestniczący w nim zawodnicy TT Olimpia Elbląg okazali się mało „gościnni” . W kategorii chłopców zwyciężył Robert Wojtaś , zawodnik TT Olimpii Elbląg, uczeń klasy sportowej o profilu tenis w  Gimnazjum nr 8. Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Paulina Jankun, a w parze z Olgą Grędzińską drugie miejsce w deblu.

Obie reprezentują Olimpię, są uczennicami klasy sportowej Gimnazjum nr 8. Do półfinału singla chłopców dotarł trzynastoletni Przemysław Kwiatkowski i niewiele brakowało  by w finale spotkało się dwóch elblążan. Niestety po trzy setowym pojedynku do finału wszedł Franciszek Dudek, reprezentant KS Opalenica.

W finale świetnie dysponowany Robert Wojtaś cały czas dyktował warunki gry i zwyciężył 6-3, 6 – 2. Jest to pierwsze od sześciu lat zwycięstwo elblążanina w  Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym. Zawodnik wysoką formę i umiejętności potwierdził również w deblu, gdzie z partnerem Ernestem Śmiechem NST  Mazowieckie odnieśli finałowe zwycięstwo nad parą z Arki Gdynia 6-2 , 7-5.

Tak udanego turnieju w mieście nie mieliśmy nigdy. Wyniki, jakie osiągają zawodnicy TT Olimpia Elbląg świadczą o bardzo dobrej pracy i talencie zawodników. Elbląg mimo bardzo skromnej bazy tenisowej nie jest białą plamą na tenisowej mapie Polski. Zawodnikom życzymy dalszych sukcesów. Tenis w Polsce uprawia wiele tysięcy zawodników. W każdej kategorii wiekowej sklasyfikowanych jest kilkuset tenisistów startujących w ogólnopolskich turniejach klasyfikacyjnych.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x