Bomba w górę, na Skandzie sezon otwarty – Szczęściarze z pasją

W przedłużony weekend majowy korty „Skandy” w Olsztynie zainaugurowały kolejny sezon tenisowy. To miejsce szczególne dla amatorów tej dyscypliny w stolicy Warmii i Mazur. Od wielu lat tętni życiem dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczestników imprez. Stali bywalcy pod kierunkiem Andrzeja Lasoty dbają o korty jak mało kto, starają się wypełnić sezon bardzo atrakcyjnymi turniejami, co rok wzbogacając ofertę. Mamy nadzieję, że rozpoczęty sezon będzie równie udany, bo premiera na pewno spełniła oczekiwania.

Korzystając z szeregu wolnych dni, zorganizowano aż cztery imprezy dla amatorów tenisa. Rozgrywki rozpoczęto od turnieju gry pojedynczej o Puchar Prezesa Skandy, w finale którego Tomasz Chaciński pokonał Dariusza Kardasia 6:7, 6:1, 6:4, a trzecim miejscem podzielili się Michał Smoczyński i Andrzej Cegiełka (Bartoszyce). W finale turnieju pocieszenia Przemysław Zieliński pokonał Tomasza Trembickiego 9:5, trzecim miejscem podzielili się morążanie Marek Wawrzyniak i Tomasz Marchalewski.

W turnieju gry podwójnej o Puchar Skorpiona najlepsi okazali się bracia Lech i Michał Smoczyńscy, którzy w finale pokonali Bogusława Czarneckiego i Mariusza Wróbla 6:7, 7:6, 10:5. Trzecią parą turnieju zostali Szymon Borowski i Bartosz Ramotowski, na czwartym miejscu zawody zakończyli Jerzy i Ryszard Jabłońscy. W finale turnieju pocieszenia Mirosław Badura i Przemysław Zieliński pokonali Andrzeja Lasotę i Jacka Tomalika 9:6.

Turniej o Puchar PHU Kasia w grze pojedynczej wygrał Przemysław Zieliński, pokonując w finale Tomasza Chacińskiego 6:2, 4:6, 7:6. Trzeci był Rafał Smoczyński (Warszawa), czwarty – Dariusz Kardaś. W finale turnieju pocieszenia Artur Zientek okazał się lepszy od Stanisława Kuleszy 9:6, trzeci był Dariusz Kuczyński (Gdynia).

W finale turnieju o Puchar ośrodka „Marengo”, najliczniej obsadzonej imprezy z weekendu majowego, Robert Usarek (Suwałki) wygrał z Tomaszem Chacińskim 6:4, 6:1. Trzecie miejsce zajął Michał Smoczyński po zwycięstwie nad Andrzejem Cegiełką 6:1, 2:6, 10:6. W finale turnieju pocieszenia Artur Zientek wygrał z Markiem Wawrzyniakiem, trzecie miejsce zajęli wspólnie Tomasz Trembicki i Robert Urban.

W sobotę 11 maja o godzinie 9 na Skandzie rozpocznie się kolejny turniej – Grand Prix Toyoty w grze pojedynczej (kategoria open).