Borys trenował i grał w Miami – Sukcesy w jaskini lwa

Borys Sulgostowski, zawodnik UKS Drwęckie Tenis Klub Ostróda, właśnie wrócił z USA, gdzie przygotowywał się do zimowego sezonu tenisowego. Ostródzianin spędził tam 5 tygodni trenując po parę godzin dziennie. Podczas pobytu na Florydzie wystartował także w dwóch turniejach kategorii juniorów (do 18 lat). Było to nie lada wyzwanie dla 15-latka z Polski, ponieważ musiał mierzyć się ze starszymi i fizycznie silniejszymi przeciwnikami. O pobycie naszego utalentowanego tenisisty pisze Pani Daria Sulgostowska

 

Pierwszy turniej odbył w połowie października. Borys, jako, że nigdy wcześniej nie grał w Stanach i nie był klasyfikowany na tamtejszych listach, nie został rozstawiony. W pierwszym meczu zmierzył się z Groverem R. Ordonezem, turniejową „trójką”. Wysoko postawiona
poprzeczka jak na mecz otwarcia. Borys poradził sobie jednak wyśmienicie, wygrywając to spotkanie 6:3 6:2. W następnym meczu po drugiej stronie siatki stanął Piercarlo Bianciardi. I tym razem lepszy okazał się Polak, który pokonał przeciwnika 6:4 6:2, zapewniając sobie tym samym miejsce w półfinale. Tam czekał już na niego Mario  G.Nicosia, zawodnik rozstawiony z numerem jeden. Borys jednak wiedział, że na korcie nie grają numerki tylko tenisiści, dlatego wygrał to spotkanie 6:1 7:5.
W pojedynku o turniejowe zwycięstwo zmierzył się z Jorem E.Vaegasem. Tym meczem potwierdził tylko swoją świetną dyspozycję, gdyż mimo trudnych warunków jakie stawiał mu oponent, to on zszedł z kortu jako zwycięzca.
Drugi turniej w którym wziął udział młody Polak został rozegrany pod koniec października. Sulgostowski dotarł aż do ćwierćfinału, pokonując po drodze Dominicka J.Giachettiego i Toma T.Blatchforda. W ¼ turnieju ostródzianinowi przyszło zmierzyć się z turniejową
„jedynką”, Natem A.Shanokiem, który okazał się przeszkodą nie do pokonania. Udało mu się urwać Amerykaninowi tylko jednego gema.
Debiut Borysa Sulgostowskiego w Stanach Zjednoczonych z pewnością należy zaliczyć do udanych. Dowodzą tego turniejowe wyniki : zwycięstwo i pierwsza ósemka. Teraz zawodnik UKS Drwęckie Tenis Klub Ostróda jest już w kraju. I jeśli w nadchodzących turniejach utrzyma formę, którą przywiózł z USA to jego przeciwnicy już mogą zacząć się obawiać.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x