Bracia Umbras mistrzami Polski w rodzinnych deblach

W Redzie odbyły się XIV Amatorskie Mistrzostwa Polski w Rodzinnych Deblach i Mikstach – FAMILY CUP 2010. W turnieju finałowym rywalizowały 32 najlepsze pary wyłonione w regionalnych eliminacjach. Olsztyn reprezentowali bracia Marcin i Paweł Umbras (awans z eliminacji w Warszawie). Przez finałowy turniej przeszli bez straty seta, udowadniając, że choć „wyczynową” karierę mają za sobą, to jednak tenis opanowali na tyle dobrze by poradzić sobie z innymi familiami.

W półfinale wygrali z Michałem i Markiem Wilamowskimi (Rumia) 6:4 6:1 a w finale z siedmiokrotnymi Mistrzami Polski; Marcinem i Krzysztofem Szustakami (Gorzów Wielkopolski) 6:3 6:3.

Marcin (1981 r.) i Paweł (1989 r.) , byli w przeszłości zawodnikami KS „Budowlani”Olsztyn, wielokrotnie zdobywali tytuły mistrzostw województwa w kategoriach młodzieżowych i należeli do czołówki rankingu PZT. Medaliści Mistrzostw Polski; Marcin w 1999 r. wicemistrz Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów z drużyną KS Mera Warszawa, Paweł w 2004 r. trzecie miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów – gra pojedyncza.

Obecnie – instruktorzy tenisa, nadal związani z KS „Budowlani”, zajmują się szkoleniem dzieci i młodzieży przekazując im zdobytą wiedzę przez lata treningów i startów w turniejach tenisowych.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x