Ciekawa oferta dla amatorów – Masz trzydziestkę na karku to zagraj!

Tenis amatorski w Olsztynie rozwija się bardzo prężnie. W kilku miejscach odbywają się cykliczne turnieje, a bardzo ciekawą ofertą jest funkcjonująca od trzech lat w KortowieLiga Tenisa Ziemnego. Niebawem (15 kwietnia) rusza kolejna edycja. Zachęcamy do udziału ( w lidze obowiązuje system każdy z każdym), warunkiem jest ukończone 30 lat. Trzeba się spieszyć, bo zapisy trwają do 5 marca.

Pomysłodawcą i organizatorem ligi tenisowej w Kortowie jest Krzysztof Malinowski instruktor tej dyscypliny związany z nią od dziecka. Od dawna marzyło mu się stworzenie rozgrywek indywidualnych w formie ligi, bo to motywuje do rywalizacji przez cały sezon, a przede wszystkim utrzymywania dobrej kondycji fizycznej

W pierwszej edycji w 2012 roku zgłosiło się 12 zawodników, z każdym sezonem liga rozrastała się, trzeba było nawet dokonać podziału na trzy grupy w zależności od poziomu zaawansowania.

W tym roku Pan Krzysztof postanowił wejść sezon z jeszcze większym rozmachem. Pozyskał sponsorów i pula nagród wynosi 9 tysięcy złotych. Oczywiście nie pieniądze są tu najważniejsze, zwłaszcza, że amatorzy białego sportu to zazwyczaj osoby dobrze sytuowane, ale taka motywacja jest zawsze nęcąca i zmusza do doskonalenia umiejętności.

Już w tej chwili na liście startujących jest ponad 60 nazwisk, przydzielonych do trzech grup: zaawansowanych, średniozaawansowanych i początkujących. Trzeba się spieszyć bo zapisy zakończone zostaną 5 marca, a rywalizacja rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa do końca sezonu tenisowego, a więc do października. Miejscem rozgrywek są pięknie położone korty w Kortowie przy ul. Kanafojskiego.

Wszelkie szczegóły dotyczące ligi są dostępne na specjalnie stworzonej stronie internetowej

http://www.liga-tenisa.olsztyn.pl/

{AdmirorGallery}kortowo510{/AdmirorGallery}

Najlepsi w 2014 roku

1.Marcin Rapacki 20 – 0

2.Mariusz Wysocki 18 – 2

3.Artur Zientek 17 – 3

4.Tomasz Kasietczuk 17 – 3

5.Radosław Gopaniuk 15 – 5

6.Paweł Tetych 14 – 6

7.Łukasz Kujawa 12 – 7

8.Patryk Ciemięga 12 – 8

9.Dariusz Niklewski 13 – 7

10.Sławomir Jaskółowski 11 – 9

11.Janusz Góralczyk 12 – 8

12.Adam Jabłoński 10 – 10

13.Mariusz Jabłoński 6 – 14

14.Ireneusz Górski 6 – 14

15.Dariusz Turek 6 – 14

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn tenis

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x