Dobra gra ostródzian – Mocne wejście w sezon

Od trzecich miejsc zawodnicy UKS Drwęckie Ostróda Sylwia Kocięcka i Borys Sulgostowski rozpoczęli
sezon halowy startuj±c w ogólnopolskich turniejach tenisowych seria 1.O ile Borys w ciągu ostatnich lat był stałym bywalcem czołówki tenisowej na listach PZT i wielokrotnym zwycięzcą turniejów to pojawienie się Sylwii Kocięckiej w półfinale turnieju w Poznaniu jest pozytywną niespodzianką.

Mam nadzieję- twierdzi trener zawodniczki z Ostródy Roman Pasyniuk-że po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym nie  będzie to jednorazowy wyskok tylko regularne dochodzenie do czołówki krajowej juniorek.

Aktualnie dwie zawodniczki UKS Drwęckie Sylwia Kocięcka i Katarzyna Witos plasują się na 18 i 24 miejscu listy PZT.Dziewczyny w ciągu roku wykonały ogromną progresję, ponieważ jeszcze rok temu klasyfikowane były pod koniec setnego miejsca.Zapał i zaangażowanie na treningach dziewczyn jest główną siłą do dalszych postępów.
Turniej juniorek odbył się na kortach AZS POZNAŃ. Kocięcka , ponieważ  była zawodnicz± rozstawion±ą , pierwszą rundę miała wolną .W drugiej pokonała Paulinę Langosz AZS Poznań 6:2 6:3.W cwirćfinale zwyciężyła Katarzynę Kapustkę, z którą do tej pory nigdy nie wygrała 6:4  7:6.

Dopiero w półfinale nasza zawodniczka znalazła przeszkodę nie do pokonania medalistkę mistrzostw Polski Magdalenę Stencel SKT Sopot.Po  bardzo zaciętej walce Sopocianka wygrała 3:6 6:3 6:2.
Borys Sulgostowski startował w Bydgoszczy, gdzie dotarł do półfinału.Po  wygraniu kolejno trzech spotkań w półfinale przegrał z Piotrem Łomackim  (Warszawianka)  0:6 6:7, póżniejszym zwycięzcą całego turnieju. W
grze podwójnej Borys wspólnie z Sebastianem Chojnowskim SKT Sopot zajęli  2 miejsce.