Dobra gra ostródzian – Mocne wejście w sezon

Od trzecich miejsc zawodnicy UKS Drwęckie Ostróda Sylwia Kocięcka i Borys Sulgostowski rozpoczęli
sezon halowy startuj±c w ogólnopolskich turniejach tenisowych seria 1.O ile Borys w ciągu ostatnich lat był stałym bywalcem czołówki tenisowej na listach PZT i wielokrotnym zwycięzcą turniejów to pojawienie się Sylwii Kocięckiej w półfinale turnieju w Poznaniu jest pozytywną niespodzianką.

 

Mam nadzieję- twierdzi trener zawodniczki z Ostródy Roman Pasyniuk-że po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym nie  będzie to jednorazowy wyskok tylko regularne dochodzenie do czołówki krajowej juniorek.

Aktualnie dwie zawodniczki UKS Drwęckie Sylwia Kocięcka i Katarzyna Witos plasują się na 18 i 24 miejscu listy PZT.Dziewczyny w ciągu roku wykonały ogromną progresję, ponieważ jeszcze rok temu klasyfikowane były pod koniec setnego miejsca.Zapał i zaangażowanie na treningach dziewczyn jest główną siłą do dalszych postępów.
Turniej juniorek odbył się na kortach AZS POZNAŃ. Kocięcka , ponieważ  była zawodnicz± rozstawion±ą , pierwszą rundę miała wolną .W drugiej pokonała Paulinę Langosz AZS Poznań 6:2 6:3.W cwirćfinale zwyciężyła Katarzynę Kapustkę, z którą do tej pory nigdy nie wygrała 6:4  7:6.

Dopiero w półfinale nasza zawodniczka znalazła przeszkodę nie do pokonania medalistkę mistrzostw Polski Magdalenę Stencel SKT Sopot.Po  bardzo zaciętej walce Sopocianka wygrała 3:6 6:3 6:2.
Borys Sulgostowski startował w Bydgoszczy, gdzie dotarł do półfinału.Po  wygraniu kolejno trzech spotkań w półfinale przegrał z Piotrem Łomackim  (Warszawianka)  0:6 6:7, póżniejszym zwycięzcą całego turnieju. W
grze podwójnej Borys wspólnie z Sebastianem Chojnowskim SKT Sopot zajęli  2 miejsce.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x