Druga edycja Ligi „Laver Premium” – Na podium trzej Panowie „K”

Zbigniew Kotewicz z Iławy okazał się najlepszym w drugiej edycji Ligi Tenisowej „Laver Premium”. W pojedynku o pierwsze miejsce pokonał lubawianina Wojciecha Konkela 7:6 (7:1), 6:3. Początkowo lepszy był wyraźnie Konkel, który odjechał Kotewiczowi na 3:0, i ten musiał go cały czas gonić. Przełomowy okazał się piąty gem przy stanie 3:1 dla Konkela.

Iławianin po wielkim wysiłku uporał się w nim z Konkelem, a następnie wygrał dwa kolejne gemy. Od tego momentu gra znowu się wyrównała. W końcówce seta wydawało się, że to jednak lubawianin go wygra. Niestety nie potrafił wykorzystać dwóch piłek setowych. Najwyraźniej podłamany Konkel oddał tie-break bez walki, co rusz wyrzucając piłkę na aut, albo trafiając w siatkę. Początek drugiego seta to powtórka pierwszego, tyle że tym razem 3:0 prowadził Zbigniew Kotewicz; Konkel nie był w stanie już odrobić strat.

Trzecie miejsce przypadło Dariuszowi Kamińskiemu (Iława), który odniósł zwycięstwo w meczu z Łukaszem Żywickim (Nowe Miasto Lubawskie) 6:1, 3:6, 6:4. Przypomnijmy, że to właśnie Żywicki w poprzednim sezonie wygrał lubawską ligę.

We wcześniejszych meczach półfinałowych spotkali się:

Łukasz Żywicki (zwycięzca grupy „czerwonej”, po wygraniu pojedynku z Konkelem 2:6, 6:2, 6:3) – Kotewicz (2. m. w gr. „niebieskiej) – 4:6, 2:6.

Dariusz Kamiński (zwycięzca grupy niebieskiej, po pokonaniu Kotewicza 6:4, 6:3) – Konkel (2m. w gr. „czerwonej”) – walkower dla Konkola.

W trwającej od czerwca Lidze Tenisowej „Laver Premium”, organizowanej przez Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver”, wzięło udział 33 zawodników. Oprócz gospodarzy walczyli w niej reprezentanci: Iławy, Nowego Miasta Lub., Rybna i Susza.