Drużynowe Halowe MP kobiet Bydgoszcz 2012 – Sam udział jest sukcesem

W Bydgoszczy odbyły się Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski kobiet w tenisie ziemnym. Zgłosiły się tylko cztery zespoły, w tym UKS Tenis Drwęckie Ostróda. Katarzyna Witos i Sylwia Kocięcka mają od czasu do czasu kontakt z seniorkami i odnoszą nawet pojedyncze zwycięstwa, ale w tych mistrzostwach nie zaistniały. Przegrały oba mecze, zajmując czwartą lokatę. Punkty dopisane za wygrane w deblu wynikały z walkowerów, bowiem losy spotkań były już przesądzone po grach singlowych. Może uda się zrewanżować w letnim sezonie.

 

Półfinały
 

AZS Poznań – Centrum Bydgoszcz 2:1
 

ZTT Złotoryja – UKS Tenis Drwęckie Ostróda 2:1

Zuzanna Stelmaszak – Katarzyna Witos 6:3, 6:2;

Marlena Kurasz – Sylwia Kocięcka 7:6 , 6:2;

MarlenaKurasz/Zuzanna Stelmaszak – Sylwia Kocięcka/Katarzyna Witos 0:6, 0:6.
 

o 3 miejsce
 

Centrum Bydgoszcz – UKS Tenis Drwęckie 2:1

Julia Siwert – Katarzyna Witos 7:5, 6:1;

Dorota Markowska – Sylwia Kocięcka 6:4, 6:4;

Dorota Markowska/Julia Siwert – Kocięcka/Witos 0:6, 0:6
 

o 1 miejsce
 

AZS Poznań – ZTT Złotoryja 3:0

Kolejność

1 AZS Poznań

2 ZTT Złotoryja

3 Centrum Bydgoszcz

4 UKS Tenis Drwęckie

{gallery}pasy8{/gallery}

Opinia trenera UKS Tenis Drwęckie Ostróda Romana Pasyniuka

W półfinałach ostródzianki przegrały 2:1 z ZTT Złotoryja ,natomiast w meczu o brązowy medal nie sprostały gospodyniom turnieju SKT Centrum Bydgoszcz przegrywając również 2:1.Złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski zdobyła drużyna AZS Poznań w składzie: Barbara Sobaszkiewicz, Sylwia Zagórska,  kpt.Grzegorz Garczynski.. W finałach Mistrzostw Polski ,które powinny być świętem polskiego tenisa wystartowały 4 drużyny. Taki stan pokazuje kondycję naszych klubów. Dla nas był to pierwszy start w drużynówce seniorów. Myślę,że świadomość gry o medale w najważniejszej kategorii wiekowej wywołała tremę, która wyraźnie sparaliżowała nasze poczynania na korcie bo zarówno ZZT Złotoryja jak i
Centrum Bydgoszcz reprezentowały podobny poziom umiejętności. Tylko AZS Poznań był zdecydowanie najlepszą drużyną odstając poziomem gry od pozostałych uczestników turnieju.
Na pokreślenie zasługuje fakt, że nasza drużyna seniorek jest dotychczas jedyną drużyną w powojennej historii Warmii i Mazur, która wystąpiła w finałach Mistrzostw Polski Seniorek. Tak więc słowa uznania należą się naszym tenisistkom chociażby dlatego, że mogą rywalizować z najlepszymi zawodniczkami w kraju.
Równorzędnie z kobietami odbywały się finały seniorów. Tam z kolei wystartowało siedem drużyn. Jednak poziom gry zawodników mógłby zadowolić najbardziej wymagających kibiców. W meczu o złoty medal zwyciężyła  drużyna AZS Poznań, która pokonała Górnik Bytom 2:1
Cieszy oko rosnący poziom gry polskich tenisistów a także świadomość, że rośnie w siłę młode pokolenie następców naszych aktualnych gwiazd.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x