Dwa finały Katarzyny Witos w stolicy – Zapowiada się ciekawy sezon

Kolejny udany występ zanotowała zawodniczka UKS Drwęckie Tenis Klub Katarzyna Witos, która na turnieju ogólnopolskim seniorek rozegranym w KT Tie Break w Warszawie zajęła drugie miejsce w grze pojedynczej oraz drugie w grze podwójnej wspólnie z Hanną Karczewską ( TTZ Iława). Cieszy forma zawodniczki, która już na początku okresu startowego sezonu halowego osiągnęła znaczące sukcesy. Bardzo ciężko przepracowany okres przygotowawczy pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość- wyznaje trener klubowy Roman Pasyniuk.

W pierwszej rundzie Kasia miała wolny los. W drugiej rundzie gładko pokonała zawodniczkę stołecznego klubu Magdę Sawicką 6:4 6:0. zmierzyła się z Pauliną Rustecką, która wcześniej pokonała koleżankę deblową Kasi Hannę Karczewską .Po bardzo zaciętym pojedynku 3:6 6:4 7:6 zwyciężyła Witos.

W finale podopiecznej trenera Romana Pasyniuka przyszło zmierzyć się z Anną Niemiec -zawodniczką, która wprawdzie  swoje lata świetności ma już za sobą ,ale dla przypomnienia warto dodać, że była wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski seniorek, sklasyfikowaną  na zawodowej liście WTA na 734 miejscu.

Trudno jest wygrać, kiedy po drugiej stronie siatki stoi tak doświadczona tenisistka, a do tego gra się pierwszy raz w życiu w finale seniorskim. Pomimo, że Kasia zagrała bardzo dobre spotkanie, nie wystarczyło to  na Annę Niemiec, która zwyciężyła 7:6 6:1.

Gra podwójna:

– Katarzyna Witos(Drwęckie Tenis Klub)/Hanna Karczewska(ITTZ Iława)- Liliana Araucz(Warszawianka Warszawa)/Marta Gałka(Promasters Szczecin) 7:6 6:1,

Finał

-Katarzyna Witos/Hanna Karczewska (TTZ Iława) – Paulina Rustecka (Net Ożarów)/ Marta Ruszczyńska (Okęcie Warszawa) 4:6 5:7