Grand Prix Olsztyna Amatorów 2011 – Niespodzianka z Malborka

Na Kortach Centrum Tenisowe Park JAKUBOWO odbył się I Turniej Tenisowy z cyklu Grand Prix Olsztyna Amatorów 2011. Udział wzięło 24 zawodników  z licencjami ATP oraz startujący po raz pierwszy w tym  programie . Do Olsztyna przyjechali miłośnicy białego sportu z Warszawy, Gdańska, Malborka, Szczytna oraz Morąga.

 

Rozgrywano kategorie: gra pojedyncza kobiet OPEN, +45, +55 mężczyzn OPEN, gra podwójna mężczyzn OPEN, połączonych kategori +45, +55 oraz połączony Turniej Pocieszenia.

Najciekawszym wydarzeniem  było spotkanie finałowe kategorii +45 pomiędzy nie klasyfikowanym reprezentantem Malborka Markiem Gujtarem  a Krzysztofem Krawczyńskim ( Olsztyn ). Dawno nie obserwowałem meczu na tak wysokim poziome w rywalizacji Amatorów +45. Krzysztof Kawczyński, który traktuje tenis jak zawodowiec ( odnowa biologiczna, ogólnorozwojówka ) po spotkaniu finałowym jako jedyny poprosił o możliwość poodbijania piłki na ściance. Tak robią profesjonaliści.

Nieznany Marek Gujtar z Malborka  w spotkaniach eliminacyjnych i finale pokazał się  z jak najlepszej strony. Odpowiednio przyśpieszał, czytał po prostu grę. Zwyciężył 6:3, 6:2. W nagrodę otrzymał okazały puchar oraz upominki przygotowane przez organizatorów. Na pożegnanie potwierdził udział w prestiżowym Turnieju XIX Memoriału Marka Włodarczyka. Niespodzianką był też zwycięski pojedynek 1:6 6:1 6:2 w grze podwójnej mężczyzn OPEN pary: Stanisław Rusak – Patryk Rusak mającej przydomek olsztyńskich braci BRYAN nad deblem Mirosław Badura – Andrzej Czapiewski.

Kategoria +55 to triumf Mirosława Badury, który pokonał niezmordowanego Krzysztofa Kawczyńskiego ( startował w dwóch kategoriach ) 6:1, 6:3.

turniej kobiet to dominacja Agnieszki Czarna (  w rzeczywistości blondynki )  W całym turnieju oddała tylko 3 gemy.

Organizatorzy turnieju to: Centrum Tenisowe PARK JAKUBOWO, Fundacja im.Marka Włodarczka, Urząd Miasta Olsztyn.

 

A informację nam przesłał dyrektor Turnieju Wojtek Włodarczyk.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x