Grand Prix Warmii i Mazur dzieci – Parada talentów w Kętrzynie

W sobotę 8 października 2011 r. na kortach MOSiR Kętrzyn odbył się kolejny turniej z cyklu Grand Prix Warmii i Mazur (kategorie wiekowe do 9, 10, 13 lat). Frekwencja była wyjątkowo duża, udział w turnieju wzięło ponad 30 dzieci z Kętrzyna, Olsztyna, Mrągowa i okolic. Zjechało wielu czołowych zawodników naszego województwa we wszystkich kategoriach  wiekowych.

Najmłodszą grupę  nieoczekiwanie wygrała Dominika Syhłowyj z Kętrzyna (to jej pierwszy turniej w życiu). Dominika grała bardzo efektownie, pokazując już bardzo duże umiejętności techniczne. Drugie miejsce zajął Bartek Skuratko z Budowlanych Olsztyn, a trzecie Iza Chrzanowska z UKS Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza.
Kategorię 10-cio latków zdominowali zawodnicy z KS Baza Mrągowo, pierwszy był Leon Marcinkjan, druga Martyna Szynkowska, trzeci Igor Bartosiewicz. Mrągowianie zamierzają wystartować w drużynowych Mistrzostwach Polski Skrzatów.
Finały do 13-tu lat to z kolei dominacja zawodników z UKS Absolwent Olsztyn, wygrał  Piotr Kolendo, drugi był Maksymilian Piotrowski, a trzeci Dawid Sokołowski z UKS Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza.
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie we wszystkich kategoriach, potwierdził, że mamy bardzo utalentowane dzieci. Tak duża frekwencja na turnieju w Kętrzynie świadczy o dynamicznym rozwoju tenisa w regionie i potrzebę inwestowania w ten sport.
Idea rozgrywania Grand Prix Warmii i Mazur powstała z inicjatywy trenerów czołowych klubów tenisowych W-MZT, jako wartościowe uzupełnienie procesu szkolenia. Zapraszamy do współpracy kluby i ośrodki tenisowe.

 

 Na podstawie strony tenis.mazury.pl

{gallery}warowny{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x