Grand Prix Warmii i Mazur Tenis 10 – Olaf i Gabriel z papierami na grę

W ostródzkiej hali tenisowej został rozegrany pierwszy turniej dla dzieci do 10 lat, halowego cyklu Grand-Prix Warmii i Mazur, w programie Tenis 10 - Polskiego Związku Tenisowego, organizowany przez KS. Budowlani Olsztyn pod Patronatem Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisowego. Udział wzięły dzieci z Olsztyna, Mrągowa i Kętrzyna, które rywalizowały bardzo selektywnym systemem ”każdy z każdym”, do wygrania 2 setów. Triumfatorami turnieju zostali: Ola Głowacka (Budowlani Olsztyn) i Olaf Pieczkowski (RP Sport Olsztyn)

 

W meczu finałowym; Ola Głowacka pokanała Leticię Matuszewski 6:2 6:3 a trzecie miejsce zajęła Gabriela Gajlewicz (wszystkie Budowlani Olsztyn). Bardzo zacięte i wyrównane mecze były wśród chłopców. Najlepsi zawodnicy z dwóch grup eliminacyjnych awansowali do meczów półfinałowych, w których; Olaf Pieczkowski (RP Sport Olsztyn) pokonał Maksymiliana Grygołowicza (OSW Olsztyn) 7:4 7:4 a Gabriel Matuszewski wygrał niespodziewanie z Bartoszem Skuratko (obaj Budowlani) 7:5 7:2.

W finale; po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu Olaf pokonał Gabriela 9:7 6:8 10:8. Obaj ( mają dopiero po 8 lat), pokazali tenis na najwyższym poziomie z minimalną liczbą niewymuszonych błędów. Meczem tym (trwającym ponad godzinę) udowodnili, że za kilka lat, (przy dalszej systematycznej pracy) mogą stanowić czołówkę krajową w swoich kategoriach wiekowych.

Ostateczna kolejność;

  1. Olaf Pieczkowski (RP Sport Olsztyn)
  2. Gabriel Matuszewski Budowlani Olsztyn)
  3. Maksymilian Grygołowicz (OSW Olsztyn)
  4. Bartosz Skuratko (Budowlani Olsztyn)
  5. Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)
  6. Mateusz Bembas (Kętrzynianka)
  7. Aleksander Werno (Baza Mrągowo)
  8. Gabriel Gopaniuk (Budowlani Olsztyn)
  9. Tymon Marcinkjan (Baza Mrągowo)

{AdmirorGallery}olaf20{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x