GRAND-PRIX WARMII i MAZUR TENIS 10 – Udana premiera zapowiada emocje

W hali tenisowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył pierwszy turniej tenisowy dla dzieci do 10 lat z cyklu zimowego GRAND-PRIX WARMII i MAZUR TENIS 10. Organizatorem był KS Budowlani Olsztyn, wspierany przez Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy. Turniej rozgrywano zgodnie z programem Tenis 10 Polskiego Związku Tenisowego.

W ciągu dwóch dni w rywalizacji udział wzięło 40 dzieci z naszego województwa oraz z Gdańska, Sopotu, Warszawy, Koszalina i Inowrocławia.

Na cały cykl zimowego Grand-Prix składa się 6 turniejów (1 w każdym miesiącu), który zakończy się w kwietniu finałowym turniejem Masters.

W sobotę (17 listopada) rywalizowały dzieci w poziomie zielonym ( roczniki 2004 i młodsze) a w niedzielę w poziomach ; pomarańczowym (roczniki 2005 i młodsze) i czerwonym (2006 i młodsze)

  • poziom zielony – rozgrywano zielonymi piłkami (25% wolniejsze), na całym korcie, do wygrania 2 super tie braków (10 pkt.), systemem Masters „każdy z każdym” w 2 grupach z których dwóch najlepszych awansuje do półfinałów.

Wyniki-dziewczynki;

półfinały;

Węgrzyn Aleksandra – Matuszewski Leticia 10/4, 10/1

Tetych Dominika – Głowacka Aleksandra 5/10, 10/8, 5/7

Finał; Głowacka – Węgrzyn 10/4 3/10 7/5

o 3 miejsce: Tetych – Matuszewski 10/6, 8/10, 10/8

Ostateczna kolejność;

  1. Głowacka Aleksandra (Budowlani Olsztyn)
  2. Węgrzyn Aleksandra (RP Sport Olsztyn)
  3. Tetych Dominika (Budowlani Olsztyn)
  4. Matuszewski Leticia (Budowlani Olsztyn)
  5. Witkowska Zuzanna (Mera Warszawa)
  6. Nasuta Paulina (GAT Gdańsk)
  7. Jargieła Daria (Score Elbląg)
  8. Zaharska Julia (Score Elbląg)
  9. Czernis Natalia (Score Elbląg)
  10. Pogorzelska Zuza (Team Mrągowo)

Wyniki-Chłopcy;

Półfinały;

Matuszewski Gabriel – Piątkowski Jakub 10/3, 10/1

Marcinkjan Tymon – Sowa Jakub 10/4, 10/4

Finał; Matuszewski – Marcinkjan 10/8, 10/6

o 3 miejsce Piątkowski – Sowa v/o

Ostateczna kolejność;

  1. Matuszewski Gabriel (Budowlani Olsztyn)
  2. Marcinkjan Tymon (Team Mrągowo)
  3. Piątkowski Jakub (Inowrocław)
  4. Sowa Jakub (Score Elbląg)
  5. Kubiak Maciej (B&M Elbląg)
  6. Werno Aleksander (Team Mrągowo)
  • poziom pomarańczowy – rozgrywano pomarańczowymi piłkami (50% wolniejsze) na ¾ kortu, do wygrania dwóch super tie breaków (10 pkt.), systemem Masters „każdy z każdym” w 2 grupach z których dwóch najlepszych awansuje do półfinałów.

Wyniki dziewcząt;

półfinały;

Gniewkowska Oriana – Jankowska Hanna 10/1, 10/3

Ciesielczyk Amelia – Bierońska Julia 5/10, 9/11

Finał; Gniewkowska – Bierońska 10/5 10/3

o 3 miejsce Ciesielczyk – Jankowska 6/10 10/12

Ostateczna kolejność;

  1. Gniewkowska Oriana (SKT Sopot)
  2. Bierońska Julia (B&M Elbląg)
  3. Jankowska Hanna (B&M Elbląg)
  4. Ciesielczyk Amelia (RP Sport Olsztyn)
  5. Kułakowska Alicja (Budowlani Olsztyn)
  6. Węsierska Lena (B&M Elbląg)

Wyniki chłopców;

Finał; Pasyniuk Mikołaj – Czaczkowski Piotr 12/10, 10/4

o 3 miejsce Grabowski Konrad – Kontraktowicz Szymon 10/7, 10/0

Ostateczna kolejność;

  1. Pasyniuk Mikołaj (RP Sport Olsztyn)
  2. Czaczkowski Piotr (Matuszewski Stawiguda)
  3. Grabowski Konrad (Matuszewski Stawiguda)
  4. Kontraktowicz Szymon (Matuszewski Stawiguda)
  • poziom czerwony – rozgrywano czerwonymi piłkami (75% wolniejsze) na pola serwisowe, do wygrania dwóch tie breaków (7 pkt.), systemem „każdy z każdym”

Wyniki – dziewczynki;

Finał; Gniewkowska Oriana – Ciesielczyk Amelia 7/4 7/4

Ostateczna kolejność;

  1. Gniewkowska Oriana (SKT Sopot)
  2. Ciesielczyk Amelia (RP Sport Olsztyn)
  3. Cetnarowicz Malwina (Jakubowo Olsztyn)
  4. Wilczewska Lena (Jakubowo Olsztyn)
  5. Tylko Magdalena (Jakubowo Olsztyn)

Wyniki- chłopcy;

Finał; Pasyniuk Mikołaj – Grabowski Konrad 10/4, 10/5

Ostateczna kolejność;

  1. Pasyniuk Mikołaj (RP Sport Olsztyn)
  2. Grabowski Konrad (Matuszewski Stawiguda)
  3. Kontraktowicz Szymon (Matuszewski Stawiguda)

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi zawodnicy puchary i medale oraz punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Grand-Prix

Zawody sędziowała Hanna Karczewska z pomocą trenerów startujących dzieci.

Dyrektor turnieju; Mirosław Umbras

{AdmirorGallery}tenn18{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Mrągowo Olsztyn tenis

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x