Halowe Drużynowe MP – Każdy awans będzie sukcesem

W hali tenisowej Centrum „Jakubowo” odbył się mecz w kategorii skrzatów o udział w eliminacjach do Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski  na szczeblu Konferencji Północnej. Zmierzyły się drużyny UKS Absolwent Olsztyn i UKS Drwęckie Ostróda. Po zaciętym i emocjonującym meczu wygrała drużyna z Ostródy pokonując Olsztynian 3:0.

Duży wpływ na ostateczny wynik miała gra podwójna rozpoczynająca rywalizację, w której o końcowym wyniku decydował tie-break w drugim secie i super tie-break w trzecim secie.

Wyniki;

Kotwicki Wiktor/Kołak Zbigniew (Drwęckie) – Kolendo Piotr/Borek Szymon (Absolwent) 6:2  6:7(3) 11:8

Kotwicki Wiktor – Kolendo Piotr 6:4 6:3

Karowiec Grzegorz (Drwęckie) – Borek Szymon 6:1 6:4

Tym samym drużyna skrzatów z Ostródy dołączyła do reprezentacji województwa, która będzie walczyła w eliminacjach Konferencji Północnej z drużynami woj. Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego o awans do Finału Krajowego HDMP .Awans dają dwa pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej. Awans każdej naszej drużyny będzie sukcesem

Ostatecznie nasze województwo w centralnych rozgrywkach HDMP reprezentować będą: