Halowe Mistrzostwa Juniorów – Akcent Ostródy na koniec roku

Sylwia Kocięcka i Borys Sulgostowski (oboje UKS Drwęckie Ostróda) zostali halowymi mistrzami województwa juniorów w grach pojedynczych. Kolejny sukces zawodników trenera Romana Pasyniuka. Bardzo wysoki poziom i dużo emocji towarzyszyło ostatniemu turniejowi tenisowemu 2010 roku rozegranemu w Olsztynie w hali Centrum Tenisowego Jakubowo.

 

Obsada może nie była liczna (16 osób), ale udział wzięło czterech medalistów Mistrzostw Polski, co już gwarantowało wysoki poziom rywalizacji. W grze pojedynczej swój prymat potwierdził Borys Sulgostowski, choć jego finałowy sukces do końca nie był pewny. Gdy w bardzo dobrym stylu wygrał pierwszego seta z Wojtkiem Jacyszynem (Budowlani Olsztyn) 6:1 wydawało się, że mecz nie potrwa długo, lecz nic bardziej mylnego. W drugim secie Wojtek dostroił się poziomem do rywala i oglądaliśmy rewelacyjne wymiany, które zakończyły się tie-breakiem i ostatecznym zwycięstwem Borysa 11:9 ( przy 4 piłkach setowych dla Wojtka i po czwartej meczowej dla Borysa) i tym samym 2:0 w setach.

Nie mniej emocji było w meczu finałowym dziewcząt, gdzie Sylwia Kocięcka spotkała się z młodszą, ale bardziej utytułowaną Hanną Karczewską. Po bardzo dobrym meczu Sylwia pewnie wygrała 6:4 6:2 i zdobyła tytuł.

Ostatnim meczem tego turnieju i roku był finał gry podwójnej dziewcząt. Mecz, który miał zdecydowanego faworyta, przyniósł kolejną sensację. Młodsze o 2 lata Ada Wilczewska i Martyna Sikora (Budowlani Olsztyn) niespodziewanie pokonały Sylwię Kocięcką i Katarzynę Witos (Drwęckie Ostróda) – ( medalistki Drużynowych Mistrzostw Polski) 7:6 6:4

 

Wyniki:

 

gra pojedyncza dziewcząt;

Finał

Sylwia Kocięcka -Hanna Karczewska 6:4 6:2

Półfinały

Sylwia Kocięcka – Martyna Sikora 6:1 6:1

Hanna Karczewska – Katarzyna Witos 6:1 6:2

 

gra podwójna dziewcząt;

Finał:

Wilczewska/Sikora – Kocięcka/Witos 7:6(6) 6:4

 

gra pojedyncza chłopców;

Finał:

Borys Sulgostowski – Wojciech Jacyszyn 6:1 7:6(9)

Półfinały

Sulgostowski – Konrad Żółtowski (Budowlani) 6:2 6:2

Wojciech Jacyszyn – Andrzej Maliński (Absolwent Olsztyn) 6:2 6:0

 

gra podwójna;

Finał:

Sulgostowski/Jacyszyn – Żółtowski/Maliński 6:2 6:3

 

Opinia dyrektora turnieju Mirosława Umbrasa

 

Dobry poziom, dobre wyniki naszej czołówki wojewódzkiej na krajowych kortach tenisowych (medale MP) w 2010 roku mogą dać dużo satysfakcji trenerom, działaczom i rodzicom, ale co dalej? Im lepsze wyniki, tym większe koszty szkolenia i startów. Nie można już liczyć tylko na rodziców. Tym bardziej dziwne, że jak ostatnio dowiedzieliśmy się Ministerstwo Sportu w przyszłym roku nie będzie finansować tenisa w programie kadr wojewódzkich juniorów – z argumentacją, że tenis jako „sport elitarny” poradzi sobie. Może i tenis sobie poradzi. Ale co powiemy Hani, Borysowi i wielu innym zdolnym kadetom, juniorom , ich trenerom i rodzicom, którzy doszli do takiego poziomu wyszkolenia i teraz muszą  podjąć decyzję o swojej przyszłości sportowej.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x