Halowe mistrzostwa młodzików – Wiktoria i Robert najlepsi

W hali pneumatycznej przy ul. Agrykola w Elblągu  odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa warmińsko-mazurskiego w tenisie dziewcząt i chłopców do lat 14. W turnieju, organizowanym przez Towarzystwo Tenisowe Olimpia Elbląg uczestniczyli niemal wszyscy, gotowi do gry, najlepsi zawodnicy i zawodniczki z klubów naszego regionu - z Ostródy, Olsztyna i  Elbląga. Tytuły zdobyli: Wiktoria Szewczak i Robert Wojtaś

 

Bardzo dobre wyniki zawodników TT Olimpia Elbląg. W rywalizacji chłopców w grze pojedynczej, mistrzem został Robert Wojtaś, zwyciężając w trzech setach – 4:6, 6:2, 6:2, swego kolegę z klubu – Przemka Kwiatkowskiego. Kolejny zawodnik Olimpii – Mateusz Poszelężny – zajął trzecie miejsce – przegrywając w półfinale ze zwycięzcą całego turnieju 6:3, 0:6, 1:6. Finaliści singla Robert Wojtaś i Przemek Kwiatkowski okazali się też najlepsi w grze deblowej, zwyciężając w finale parę Zbyszek Kołak/Grzegorz Karowiec (UKS Drwęckie Ostróda) – 7:5, 6:0.

Trochę inaczej przebiegały zawody w rywalizacji dziewcząt. Gospodynie okazały się bardziej gościnne, oddając częściowo pole koleżankom spoza Elbląga. Już półfinałowa walka pomiędzy Pauliną Jankun – TT Olimpia Elbląg i Wiktorią Szewczak z UKS Drwęckie Ostróda, przysporzyła kibicom wielu emocji. Po zaciętej walce, jednak trochę na własne życzenie, Paulina uległa Wiktorii (mając w pewnym momencie piłki meczowe), w trzech setach – 6:7, 6:4, 6:7.

Swój mecz półfinałowy znacznie lepiej zagrała koleżanka Pauliny z TT Olimpia Elbląg – Olga Grędzińska, wygrywając z rywalką z Budowlanych Olsztyn -Moniką Górką – dość gładko, bo 6:2, 6:1.

Finał dziewcząt to znowu zacięta trzy setowa walka, w której pierwszy set należał do gospodyni, jednak w drugim i trzecim secie niezwykła bojowość, zaobserwowana już w trakcie pojedynku półfinałowego, dała ostateczne zwycięstwo w turnieju, drobniutkiej Wiktorii Szewczak z UKS Drwęckie Ostróda – wynik finału – 4:6, 7:5, 7:5.

Udział w turniejach to nie tylko rywalizacja lecz również nowe przyjaźnie i znajomości. Dowodem na to fakt, że do gier deblowych dziewczyny przystąpiły w parach niekoniecznie klubowych. I tak w finale, zagrały przeciwko sobie pary: Paulina Jankun – TT Olimpia/Wiktoria Szewczak – UKS Drwęckie i Olga Grędzińska – TT Olimpia/Monika Górka – KS Budowlani. Zwyciężyła , wynikiem 6:3, 6:1 para – Paulina Jankun/Wiktoria Szewczak.

Mistrzyniom i mistrzom województwa serdecznie gratulujemy.

Dyrektor Turnieju: Zenon Lecyk

{gallery}Galerie/tenis/umbras{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x