Halowe mistrzostwa młodzików – Wiktoria i Robert najlepsi

W hali pneumatycznej przy ul. Agrykola w Elblągu  odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa warmińsko-mazurskiego w tenisie dziewcząt i chłopców do lat 14. W turnieju, organizowanym przez Towarzystwo Tenisowe Olimpia Elbląg uczestniczyli niemal wszyscy, gotowi do gry, najlepsi zawodnicy i zawodniczki z klubów naszego regionu - z Ostródy, Olsztyna i  Elbląga. Tytuły zdobyli: Wiktoria Szewczak i Robert Wojtaś

Bardzo dobre wyniki zawodników TT Olimpia Elbląg. W rywalizacji chłopców w grze pojedynczej, mistrzem został Robert Wojtaś, zwyciężając w trzech setach – 4:6, 6:2, 6:2, swego kolegę z klubu – Przemka Kwiatkowskiego. Kolejny zawodnik Olimpii – Mateusz Poszelężny – zajął trzecie miejsce – przegrywając w półfinale ze zwycięzcą całego turnieju 6:3, 0:6, 1:6. Finaliści singla Robert Wojtaś i Przemek Kwiatkowski okazali się też najlepsi w grze deblowej, zwyciężając w finale parę Zbyszek Kołak/Grzegorz Karowiec (UKS Drwęckie Ostróda) – 7:5, 6:0.

Trochę inaczej przebiegały zawody w rywalizacji dziewcząt. Gospodynie okazały się bardziej gościnne, oddając częściowo pole koleżankom spoza Elbląga. Już półfinałowa walka pomiędzy Pauliną Jankun – TT Olimpia Elbląg i Wiktorią Szewczak z UKS Drwęckie Ostróda, przysporzyła kibicom wielu emocji. Po zaciętej walce, jednak trochę na własne życzenie, Paulina uległa Wiktorii (mając w pewnym momencie piłki meczowe), w trzech setach – 6:7, 6:4, 6:7.

Swój mecz półfinałowy znacznie lepiej zagrała koleżanka Pauliny z TT Olimpia Elbląg – Olga Grędzińska, wygrywając z rywalką z Budowlanych Olsztyn -Moniką Górką – dość gładko, bo 6:2, 6:1.

Finał dziewcząt to znowu zacięta trzy setowa walka, w której pierwszy set należał do gospodyni, jednak w drugim i trzecim secie niezwykła bojowość, zaobserwowana już w trakcie pojedynku półfinałowego, dała ostateczne zwycięstwo w turnieju, drobniutkiej Wiktorii Szewczak z UKS Drwęckie Ostróda – wynik finału – 4:6, 7:5, 7:5.

Udział w turniejach to nie tylko rywalizacja lecz również nowe przyjaźnie i znajomości. Dowodem na to fakt, że do gier deblowych dziewczyny przystąpiły w parach niekoniecznie klubowych. I tak w finale, zagrały przeciwko sobie pary: Paulina Jankun – TT Olimpia/Wiktoria Szewczak – UKS Drwęckie i Olga Grędzińska – TT Olimpia/Monika Górka – KS Budowlani. Zwyciężyła , wynikiem 6:3, 6:1 para – Paulina Jankun/Wiktoria Szewczak.

Mistrzyniom i mistrzom województwa serdecznie gratulujemy.

Dyrektor Turnieju: Zenon Lecyk