Halowe Mistrzostwa Województwa Skrzatów 2012 – 9-letnia Pola nowym odkryciem?

W Ostródzie Hali Tenisowej przy ul. 3 Maja odbyły się Mistrzostwa Województwa Skrzatów w których wzięli udział najlepsi zawodnicy; dziewczynki i chłopcy do 12 lat z Olsztyna, Mrągowa, Elblaga ,Iławy i Kętrzyna. Wśród chłopców; tytuł Mistrza Województwa zdobył: Mateusz Lewandowski (TTZ Iława)- trenowany przez Bolesława Jaźwierskiego. W rywalizacji dziewcząt tytuł wywalczyła Pola Wygonowska (ST. RP Sport Olsztyn)- trenowana przez Romana Pasyniuka. Pola dopiero dzień wcześniej ukończyła 9 lat, uzyskując prawo startu w oficjalnych turniejach klasyfikacyjnych PZT i już w pierwszym turnieju została Mistrzynią Województwa, pokonując starsze rywalki.

W konkurencji chłopców wszystkie pozostałe miejsca na podium zajęli młodzi tenisiści KS Baza Mrągowo , trenowani przez Tomasza Warownego

Gra pojedyncza

I runda

Mateusz Bembas (Kętrzynianka) – Tomasz Trembecki (Budowlani Olsztyn) 1:6 6:7

Ćwierćfinały

Leon Marcinkjan (Baza Mrągowo) – Tomasz Trembecki (Budowlani Olsztyn) 6:2 6:0

Igor Bartosiewicz (Baza Mrągowo) – Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) 6:3 6:4

Bartosz Siwicki (Baza Mrągowo) – Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn) 6:1 6:0

2 Leon Marcinkjan (Baza Mrągowo)

3 Igor Bartosiewicz i Bartosz Siwicki (obaj Baza Mrągowo)

Gra podwójna

Półfinały

Leon Marcinkjan (Baza Mrągowo)/Mateusz Lewandowski (TTZ Iława) – Filip Tatera/Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn) 6:2 6:1

Bartosz Siwicki/Igor Bartosiewicz (Baza Mrągowo) – Tomasz Eremicki (Budowlani Olsztyn)/Hubert Drewczyński (NST Elbląg) 6:2 6:2

Finał

Leon Marcinkjan/Mateusz Lewandowski – BartoszSiwicki/Igor Bartosiewicz 6:3 6:3

Wśród dziewcząt tytuł wywalczyła Pola Wygonowska (ST. RP Sport Olsztyn)- trenowana przez Romana Pasyniuka. Do tej pory startowała jedynie w turniejach Tenis 10, gdzie osiągała bardzo dobre wyniki, łącznie z medalami Mistrzostw Polski do 10 lat. Mamy kolejny talent tenisowy w województwie i będziemy pilnie śledzić jej dalsze postępy.

Dziewczęta turniej finałowy rozegrały systemem „każda z każdą”; Pola Wygonowska wygrała wszystkie mecze (3) a o miejscach II-IV, przy tej samej ilości zwycięstw (1), decydował bilans setów.

Martyna Szynkowska (NST Mrągowo) – Weronika Jankun (TT Score Elbląg) 6:1 4:6 10:7

Martyna Szynkowska (NST Mrągowo) – Weronika Ejsmont (St. RP Sport Olsztyn) 4:6 0:6

Martyna Szynkowska (NST Mrągowo) – Pola Wygonowska (St. RP Sport Olsztyn) 1:6 1:6

Weronika Jankun (TT Score Elbląg) – Weronika Ejsmont (St. RP Sport Olsztyn) 6:2 6:3

Weronika Jankun (TT Score Elbląg) – Pola Wygonowska (St. RP Sport Olsztyn) 3:6 1:6

Weronika Ejsmont (St. RP Sport Olsztyn) – Pola Wygonowska (St. RP Sport Olsztyn) 1:6 0:6

Kolejność

1 Pola Wygonowska (ST. RP Sport Olsztyn)-

2 Paulina Jankun (TT.Score Elbląg)

3 Weronika Ejsmont (ST. RP Sport)

4 Martyna Szynkowska (NST Mrągowo)

Finał gry podwójnej;

Martyna Szynkowska/Paulina Jankun – Pola Wygonowska/Weronika Ejsmont 7:6 1:6 10:6