I Halowe Mistrzostwa Polski Krasnali – Uwaga talent! Pola Wygonowska

Fantastyczny start zanotowała Pola Wygonowska, zawodniczka UKS Drwęckie Tenis Klub w I Halowych Mistrzostwach Polski Krasnali. Młoda tenisistka z Ostródy zdobyła brązowy medal.Mistrzostwa rozegrane zostały w Puszczykowie koło Poznania.W turnieju wystartowały 32 tenisistki. Na podkreślenie zasługuje fakt iż Pola była najmłodszą uczestniczką od fazy ćwierćfinałów, jako 9-latka rywalizowała ze starszymi o rok przeciwniczkami. Mimo wszystko wychowanka trenera Romana Pasyniuka potrafiła swoimi juz nietuzinkowymi umiejętnościami zwrócić uwagę całego środowiska trenerskiego.

 

Wyniki:

1 runda

Pola Wygonowska- Wiktoria Torz (GTT Głogów) 6:0 6:0

2 runda

Pola Wygonowska- Agata Domar (SKT Sopot) 6:0 6:0

Ćwierćfinał

Pola Wygonowska- Klaudia Wybuchowska (Nafta Zielona Góra) 6:2 6:2

półfinał

Pola Wygonowska- Wiktoria Baszak (NST) 1:6 1:6

{gallery}pola28{/gallery}

Niezwykle pochlebną opinię o ostródzkiej zawodniczce wyraziła m. in. pierwsza trenerka Urszuli Radwańskiej mówiąc, że mamy do czynienia z ogromnym talentem. Pola świetnie porusza się po korcie, a jej cechy wolicjonarne mogą być wzorem dla dużo starszych tenisistów.

Jednak, jak zaznacza trener  klubowy Roman Pasyniuk, zbyt poważne traktowanie turniejów w tak młodym wieku, może zaszkodzić w dalszym rozwoju tenisistki. Na tę chwilę naszym głównym celem jest praca treningowa, natomiast starty w turniejach traktujemy jako zabawę i przerywnik urozmaicający proces treningowy. Nie mały wkład w rozwój Poli, ma jej tata Adam, który z wielkim zaangażowaniem wspiera wszechstronnie rozwój swojej córki.

Może sukces Poli będzie dobra wróżbą dla starszych koleżanek klubowych Katarzyny Witos oraz Sylwii Kocięckiej, które 5 marca jadą na finały Drużynowygh Mistrzostw Polski Seniorek do Bydgoszczy.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x