ITF Women,s Circuit Iława – Udany debiut Sylwii Kocięckiej

W niedzielę na malowniczo położonych kortach w Iławie rozpoczęły eliminacje do turnieju ITF Women,s Circuit (pula nagród 10 tys. dol.). Do rywalizacji przystąpiły 32 zawodniczki, w tym jedna z Warmii i Mazur – Sylwia Kocięcka. Tenisistka UKS Drwęckie Ostróda udanie zadebiutowała w oficjalnej imprezie międzynarodowej, eliminując w I rundzie kwalifikacji reprezentantkę Zambii Mustangu Muchungę 2:6 6:1 6:4. Szkoda, że nie grają dwie pozostałe nasze zawodniczki. Katarzyna Witos (Drwęckie Ostróda) z powodów formalnych, natomiast Adrianna Wilczewska (Budowlani Olsztyn) w ostatniej chwili się rozchorowała.

Sylwia w sobotę mogła potrenować na kortach w Iławie, uczestnicząc w mistrzostwach województwa juniorek. Być może takie przetarcie się przydało, nie mniej trema zrobiła swoje i pierwszą partię tenisistka klubu z Ostródy przegrała dość wyraźnie popełniając wiele błędów własnych.
Gdy jednak opadły pierwsze niezdrowe emocje Sylwia opanowała sytuacje i zaczęła dyktować warunki. Grała konsekwentnie zmuszając rywalkę do błędów. Taktyka przyniosła sukces i awans do decydującej fazy kwalifikacji.
W poniedziałek nasza zawodniczka zmierzy się z Niemką Xenią Suworową, która w niedzielę nie bez kłopotów pokonała Polkę Annę Powaską 6:4 4:6 6:3. Trudne zadanie czeka Sylwię Kocięcką, oby tylko nie przestraszyła się przeciwniczki i wyszła na kort pewna swej wartości. W decydującej fazie oprócz zawodniczki z Ostródy wystąpią jeszcze trzy Polki: Joanna Malborska, Natalia Kozel i Marcelina Cichoń.

Przypomnijmy, że Hanna Karczewska z TZZ Iława otrzymała od organizatorów dzika kartę i wystąpi od razu w turnieju głównym.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x