„Laversi” wręczyli Gladiatory – Najlepsi w Rankingu „Maximus”

W sobotę (7 grudnia) w Restauracji „Maximus” lubawscy tenisiści ziemni oficjalnie zakończyli sezon letni. Clou programu była uroczystość wręczenia Gladiatorów – nagród Rankingu „Maximus”, najlepszym zawodnikom klasyfikacji na lubawskich kortach. Zwyciężył Zbigniew Kotewicz (Iława) przed Łukaszem Żywickim (Nowe Miasto Lubawskie), trzeci był Wojciech Konkel z Lubawy, a czwarty Dariusz Kamiński (Iława)

 

Do tej klasyfikacji zaliczono wyniki z czterech imprez: Ligi Tenisowej „Laver Premium” i turniejów – o Puchar Szkłomalu, Prezesa Banku Spółdzielczego w Lubawie oraz Burmistrza Miasta Lubawa. Kotewicz zdobył w nich 2100 pkt. Żywicki stracił do zwycięzcy 280 pkt., zaś Konkel 334 pkt.

Czołowi tenisiści otrzymali ponadto dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli Jarosław Szczepański, prezes Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego „Laver” i Andrzej Wojtowicz, właściciel restauracji „Maximus”. W rankingu sklasyfikowano przeszło 60 graczy.

Będą nowości w 2014 r.

Walka o zwycięstwo w pierwszej edycji Rankingu trwała do samego końca. O tym, kto będzie świętował pełny sukces, a kto znajdzie się poza podium, rozstrzygnęły dopiero mecze półfinałowe i finał Ligi Tenisowej „Laver Premium”. Wystarczyłoby, aby Konkel w finale pokonał Kotewicza i najważniejsza statuetka zostałaby w Lubawie. Tym razem jednak nie udało się. „Laversi” orzekli jednak, że przyszły sezon będzie jeszcze lepszy dla nich i postarają się wziąć rewanż na iławianach w lidze oraz turniejach. A 2014 r. zapowiada się ciekawie dla tenisistów. Jak na razie nic nie wskazuje, aby któraś z tegorocznych imprez nie odbyła się na kortach przy OSiR (cztery turnieje, liga i mecz międzymiastowy). Mało tego – ma dziać się jeszcze więcej.

Jak zapowiedział Przemysław Kurszewski, dyrektor ds. PR i marketingu, wprowadzony zostanie następny ranking, mający wyłonić rzeczywiście najlepszego gracza Ziemi Lubawskiej. Wstępnie zakłada się, że tenisiści rozgrywać będą mecze „każdy z każdym”, a najlepsza czwórka w końcowej fazie jeszcze raz zagra ze sobą. Walka o miejsca 5-8 będzie toczyć się podobnym trybem. Szczegóły rozgrywek zostaną dopracowane w najbliższym czasie.

– Inspiracją do Rankingu „Maximus” był m.in. film „Gladiator” – tłumaczy Kurszewski.. – Spodobały mi się słowa, które wypowiedział Maximus, bohater tego obrazu, „Siła i honor”. Przy tenisie, gdzie właśnie moc jest ważna, nie można zapominać o pewnych zasadach, o honorze. Nowe rozgrywki, które wyłonią mistrza Lubawy, także będą nawiązywać do tradycji antycznej, tym razem greckiej. Patronem ich będzie legendarny Leonidas.

Pasjonaci białego sportu nie odkładają jednak rakiet na półki. Już bowiem w najbliższą sobotę odbędzie się drugi w tym roku, a pierwszy w historii LTT „Laver” mecz drużynowy na hali. Rywalami lubawian będą gracze z Rybna – gospodarze spotkania. „Laversi” bardzo poważnie podchodzą do rywalizacji i od kilku tygodni wolny czas spędzają na krytych obiektach. Swoją wiedzą dzieli się z nimi Jarosław Szczepański, który w ostatnim czasie otrzymał licencję instruktora tenisa ziemnego.

Więcej o tenisie na www.ltt-laver.pl

{AdmirorGallery}maxi11{/AdmirorGallery}

pk, foto: z archiwum LTT „Laver”

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

iława lubawa nowe miasto lubawskie tenis

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x