LTT „Laver” szykuje duże atrakcje – Obejrzyj Radwańską, a potem na kort !

Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver” zapowiada, że w tym sezonie będą kontynuowane ubiegłoroczne imprezy, które cieszyły się dużym powodzeniem. Biały sport wzbudza zainteresowanie nie tylko z racji świetnych występów naszych asów rakiety: Agnieszki Radwańskiej, Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota. Po emocjach przed telewizorami wielu ma ochotę wyjść na kort i też rozegrać swój mecz. LTT Laver chce te oczekiwania spełnić.

 

Tradycyjnie pojedynki będą rozpoczynać się w soboty. Tym razem rywalizację na kortach przy lubawskich Łazienkach zainauguruje Turniej o Puchar Szkłomalu; termin: 11 maja. Zdobywcą tego trofeum sprzed roku jest lubawianin Wojciech Konkel.(w 2011 r. zwycięzcą okazał się nowomieszczanin Łukasz Żywicki).

W drugiej połowie maja rozpocznie się też druga edycja Ligi Tenisowej „Laver Premium”.

Jak mówi Przemysław Kurszewski, dyrektor ds. public relations i marketingu, formuła meczów „każdy z każdym” nie będzie tego lata kontynuowana. Pojedynki w pierwszych dwóch-trzech rundach będą toczone w grupach, z których awansują do dalszych gier czołowi tenisiści. System pucharowy będzie obowiązywał od półfinałów.

– Jeśli zgłoszą się zawodnicy z innych miast, mogą w początkowej fazie utworzyć grupy 5-6 osobowe i rozgrywać mecze w swoim mieście – mówi Kurszewski. Dodaje, że na lubawskich kortach przewidziano mecze dopiero czołowej 16-stki. Taka formuła powinna uatrakcyjnić rozgrywki; co prawda meczów będzie mniej, ale dla wielu nie będą w pewnej fazie pojedynkami tylko „o pietruszkę”.

Kolejny turniej zaplanowany jest na 8 czerwca. Wtedy to po raz trzeci tenisiści staną w szranki, by walczyć o Puchar Prezes Banku Spółdzielczego w Lubawie. W 2012 r. jego zdobywcą został iławianin Dariusz Kamiński(w 2011 r. zwycięzcą okazał się nowomieszczanin Łukasz Żywicki).

Kamiński także triumfował na kortach lubawskich w sierpniu wraz z Janem Rafalskim w turnieju deblowym.

Wszystkie ww. imprezy mają charakter open i przewidziane są zarówno dla pań, jak i panów wspólnie.

Cykl rozgrywek zakończy II Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa w grze podwójnej (deble i miksty razem). Na to wydarzenie amatorów białego sportu zapraszamy 24 sierpnia.

Podobnie jak w ubiegłym roku, organizator rozgrywek LTT „Laver”, zapewnia profesjonalny poziom imprezy. Na najlepszych czekają puchary i nagrody rzeczowe, ponadto wśród uczestników zostaną rozlosowane drobne upominki. Wzorem ubiegłego roku planowane są też ogniska po zakończeniu turniejów. W trakcie rozgrywek dostępne będą napoje. Z powodu złej pogody imprezy mogą zostać przesunięte o tydzień.

W przypadku dużego zainteresowania możliwe jest, że pojedynki będą toczone w ciągu dwóch dni (sobota-niedziela).

Przypomnijmy, że latem 2012 r. zawody za każdym razem biły rekordy frekwencji, a w turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa wystartowało aż 30 sportowców. Pojawili się wówczas, prócz gospodarzy, zawodnicy m.in. z Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Brodnicy i Susza.

Nowością w tym sezonie będzie Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa dla najmłodszych (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich – rocznik 1995 i młodsi). Te zawody odbędą się 25 maja.

{AdmirorGallery}laver19{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x