Maraton na kortach w Olecku – Pogoda kapryśna, wrażenia wspaniałe

Podczas długiego weekendu majowego na kortach MOSIR OLECKO tradycyjnie już zostały rozegrane turnieje tenisa ziemnego w grze pojedynczej i podwójnej. Nawet kapryśna pogoda jaką mamy tej wiosny nie przeszkodziła 64 tenisistom i tenisistkom we wzięcie udziału w zmaganiach. Obsada ogólnopolska. Przybyli amatorzy białego sportu z Suwałk, Warszawy, Gdańska, Sejn, Milanówka, Gołdapi, Augustowa i Mrągowa i z pewnością wywieźli z Olecka miłe wrażenia.

1 maja turniej rozpoczęcia sezonu 2013 wygrał w kategorii OPEN (rywalizowało 16 zawodników) Robert Usarek(Suwałki) pokonując Roberta Popławskiego (Gołdap) 6:0 , 6:2. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Pietranis (Suwałki) wygrywając z Mateuszem Ciecierskim (W-wa) 4:6 , 6:4, 10:2

W kategorii do 16 lat wystąpiło 14 osób w tym pięcioro z Olecka. Zwycięzcą został Mikołaj Lewandowski, który w finale pokonał Gabrysię Nycz (Warszawa) 6:1,6:0. Trzecią w turnieju była Patrycja Miazek (Warszawa) która ograła w swoim meczu Mateusza Syrwida (Warszawa)6:3, 6:3.

W najmłodszej kategorii turnieju rozpoczęcia sezonu czyli do 12 lat wystąpiło 9 zawodników jedyną olecczanką była Zosia Maksimowicz zajmując 7 miejsce, zwycięzcą turnieju został Jerzy Ohme (Warszawa) po wygraniu 6:2,6:2 z Antkiem Niedzielą (Warszawa). Trzeci był Andrzej Rościszewski 6:2,6:2, który pokonał Artura Bekasa (oboje z Warszawy)

2 maja w nocnym turnieju w grze podwójnej wystapilo pięć 5 par. Grano systemem każdy z każdym i po prawie 5 godzinach zwyciężył z 4 wygranymi pojedynkami duet z Olecka i Warszawy Andrzej Bomber -Kamil Sancakli-Kader, Drugie miejsce zajęli Dariusz Karniej (Olecko) Bogdan Frydrych(Sejny) – 3 zwycięstwa, a trzecie para olecko-ełcka Kamil Bomber -Marek Kamiński

3 maja odbył się ostatni z zaplanowanych turniejów. W kategorii do 16 lat wygrał Andrzej Rościszewski (Warszawa) – 3 zwycięstwa, druga była Roksana Zajkowska(Olecko) – 2 zwycięstwa a trzeci Paweł Charmuszko (Olecko) 1 zwycięstwo.

W kategorii OPEN najlepszy okazał się Dariusz Karniej(Olecko)wygrywając z Patrycją Miazek(Warszawa) 6:1,6:1. W meczu o trzecie miejsce spotkali się Konstanty Jeleński i Janek Ochman oboje z Warszawy. Zwyciężył Janek 4:6,6:4,10:6.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x