Masters Grand Prix B&M Tenis 10 Elbląg 2013 – Mała Leticia z cennym trofeum

W niedzielę (21 kwietnia) na kortach B&M Tennis Club w Elblągu zakończyły się zmagania w turnieju Grand Prix B&M Tennis10. Jak można się było spodziewać w finałowym Turnieju Masters emocję sięgały zenitu. Walczyli kilka miesięcy by wystąpić w finale MASTERS. W decydującej rozgrywce po bardzo emocjonującym spotkaniu zwyciężyła  Leticia Matuszewski, która wygrywając 10:5 została mistrzynią Turnieju Masters Grand Prix B&M Tennis10

 

Turniej Grand Prix B&M Tennis 10 miał bardzo ciekawą formułę. Otóż dzieci uczestniczyły w rywalizacji kilku cykli niedzielnych turniejów, w którym zdobywały punkty za miejsca zdobyte danego dnia. Tylko najlepsza ósemka ze wszystkich Grand Prix wiedziała, że wystąpi tego dnia na Turnieju MASTERS. Stawka przez wiele miesięcy była więc bardzo wysoka.
Do finałowego turnieju przystąpiło 8 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy.
 

Grupa A
Nadine Nkome Evini
Hania Jankowska
Leticia Matuszewski
Wiktoria Kuczyńska
 

Grupa B
Jakub Sowa
Lena Węsierska
Julia Bierońska
Franek Różański

W każdej z grup rozegrane zostały po dwa pojedynki każdy z każdym. W grupie A prawie wszystkie pojedynki kończyły się minimalnymi zwycięstwami. Najwięcej zimnej krwi zachowała Leticia Matuszewski, która zakończyła fazę grupową bez strat. Drugie miejsce zajęła Nadine Nkome Evini i to te dwie zawodniczki awansowały do półfinałów.

W grupie B niepodzielnie rządził Jakub Sowa, który odniósł komplet zwycięstw. Wyłonieniu drugiego miejsca w tej grupie towarzyszyły wielkie emocje. Zarówno Lena Węsierska, jak i Julia Bierońska wygrały po 3 mecze. O awansie zadecydowały małe punkty. Lepsza okazała się Lena i to ona uzupełniła finałową czwórkę.

W pierwszym półfinale zobaczyliśmy niesamowite widowisko. Na przeciw siebie stanęli Jakub Sowa oraz Nadine Nkome Evini. Ich pojedynki były ozdobą wielu turniejów Grand Prix B&M Tennis 10. Jak się można było spodziewać o zwycięstwie musiała zadecydować gra na przewagi. Końcówkę lepiej wytrzymała Nadine i to ona wygrywając 11:9 została pierwszą finalistką.

W drugim półfinale spotkały się Leticja Matuszewski oraz Lena Węsierska. Mogliśmy emocjonować się wieloma bardzo ciekawymi wymianami. Pojedynek ten wygrała Leticia.

W finałowym meczu naprzeciw siebie stanęły dwie faworytki. Niepokonana wcześniej Leticia Matuszewski, reprezentująca Budowlanych Olsztyn oraz z faworytka gospodarzy Nadine Nkome Evini ze Szkoły Tenisa B&M. Po bardzo emocjonującym spotkaniu zwycięstwo przypadło tenisistce Budowlanych, która wygrywając 10:5 została mistrzynią Turnieju Masters Grand Prix B&M Tennis10. W międzyczasie rozegrane zostały również spotkanie o 3 miejsce oraz o miejsca 5-8.
 

Oto ostateczna klasyfikacja Turnieju MASTERS:

1. Leticia Matuszewski

2. Nadine Nkome Evini

3. Jakub Sowa

4. Lena Węgierska

5. Wiktoria Kuczyńska

6. Julia Bierońska

7. Hania Jankowska

8. Franek Różański

Turniej niewątpliwie okazał się strzałem w dziesiątkę. Dla dzieci był to szczególnie ważny Turniej ze względu na odpowiednie przygotowanie sportowe ale też i taktyczne. By wygrać całe Grand Prix młodzi zawodnicy musieli przeliczać punkty, awansować do Turnieju MASTERS.

– Podsumowując, my jako trenerzy zauważyliśmy spory wzrost umiejętności techniki gry wraz z upływem kolejnych Grand Prix. Gratulacje dla triumfatorki Letycji Matuszewskiej oraz wszystkich zawodników, którzy rywalizowali co niedzielę na kortach. Podobne turnieje odbędą się latem więc zapraszamy na turnieje do lat 8 i lat 9 – mówi organizator turnieju i trener z B&M Tennis Club Bartłomiej Kierwiak.

 {AdmirorGallery}letycja23{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x