Medale olsztynianek pod innymi szyldami – Satysfakcja z nutką żalu…

W finałowym turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek zawodniczki rodem z Olsztyna zdobyły dwa medale. Wiktoria Kulik – dla klubu Promasters Szczecin, a Marcelina Podlińska – dla warszawskiej Legii. Zespół w halowych rozgrywkach składa się z dwóch zawodniczek, które rozgrywają po jednym singlu i debla. Gdyby obie nasze młodziczki zostały w stolicy Warmii i Mazur jest pewne, że po złoto sięgnąłby któryś z klubów olsztyńskich, na przykład OKT Jodłowa, który obie tenisistki reprezentowały jeszcze kilka miesięcy temu.

 

Zawodniczki ich opiekunowie są oczywiście związani z regionem, stąd nasze zainteresowanie ich wynikami i postępami. Bogdan Kulik – ojciec Wiktorii powtarzał nie raz, że bardzo zależy mu na występach córki pod olsztyńskim szyldem, ale próby znalezienia tu odpowiednich warunków, przede wszystkim kasy spełzły na niczym. I trudno mieć do kogoś pretensje. Na szkolenie i rozwój sportowej kariery utalentowanej nastolatki potrzebne są ogromne pieniądze, w olsztyńskim tenisie i w ogóle sporcie takich nie ma. Stąd wyprowadzka Wiktorii i przyjęcie propozycji reprezentowania szczecińskiego klubu, który w sezonie zimowym zapewnia zawodniczce dzikie karty w trzech turniejach międzynarodowych w starszych grupach wiekowych, nie wspominając o innych bonusach.

Marcelina z kolei została w Olsztynie, gdzie trenuje pod okiem Romana Pasyniuka (Szkoła Tenisa RP), ale gra w barwach warszawskiej Legii, która też znalazła argumenty by ściągnąć do siebie czołową zawodniczkę.

Cóż. Takie czasy. Możemy tylko żałować, że obie nie grają razem dla Olsztyna, bowiem w najbliższych kilku latach zdobywałyby medale całymi seriami w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych, zimą i latem.

Mając żal w sercu życzymy naszym nastolatkom jak najlepszych wyników i trzymamy za nie kciuki.

Finał Drużynowych Mistrzostwa Polski

Promasters Szczecin – Legia Warszawa 2:1

Wiktoria Kulik/Daria Kuczer – Marcelina Podlińska /Anna Hertel 7:6 6:2

Wiktoria Kulik – Marcelina Podlińska 6:3 7:5

Anna Hertel – Daria Kuczer 6:4 6:4

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x