Memoriał M. Włodarczyka Warmia-Mazury Renox Open – Dziękujemy za pokaz tenisa

Finał gry pojedynczej międzynarodowego turnieju mężczyzn – trzeciej odsłony tegorocznego Tenisowego Memoriału Marka Włodarczyka zakończył się pełnym sukcesem Niemca Alexandra Flocka. W niedzielnym spotkaniu pokonał Austriaka Maxa Raditschnigga 6:1 6:4. Tenis dobry chwilami bardzo dobry, ale bez większych emocji. Flock był znakomicie umotywowany, widać, że wcześniej obserwował rywala i w pierwszym secie obnażył jego słabsze strony. W drugim też panował na korcie, mając prawie cały czas kontrolę nad meczem.

Przez kilka dni oglądaliśmy tenis ze znacznie wyższej półki niż zazwyczaj. Dla nad olsztynian to zawodnicy znakomici, ale oni dopiero pukają do bram wielkiego sportu i biznesu. Czy któremuś z nich się uda? Serdecznie im tego życzymy, bo przez ten tydzień zżyliśmy się z nimi, zdążyliśmy poznać. Na pewno wypatrywać ich będziemy na ekranach telewizorów, a gdy się pokażą z satysfakcją stwierdzimy, że widzieliśmy ich tu w Olsztynie – na żywo.

Trochę nam żal, że w turnieju singlowym dość szybko odpadli Polacy. Z tak dużej grupy zawodników żaden nie zdołał przebić się do półfinału, a ćwiartce było ich tylko dwóch. To, że zdominowaliśmy grę deblową jest małą rekompensatą, bo jest to raczej turniej towarzyszący i mocni singliści albo w nim nie startują albo angażują mniej sił.

Start tenisistów Warmii i Mazur był symboliczny, ale oczywiście potrzebny. Organizatorzy słusznie skorzystali z przywileju przydzielenia naszym zawodnikom dzikich kart. Udział w prawdziwych imprezach rankingowych to pierwszy krok do profesjonalnego tenisa, a przecież każdy marzy o takiej karierze. Jeśli istnieje taka szansa trzeba z niej skorzystać.

Natomiast duże słowa uznania należą się organizatorom, którzy co roku zwiększają pulę nagród i tym samym prestiż imprezy, która staje się coraz bardziej rozpoznawalna

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x