Memoriał M. Włodarczyka Warmia-Mazury Renox Open – Odroczka do czwartku?

Drugi dzień międzynarodowego turnieju głównego mężczyzn w Olsztynie - Memoriału Marka Włodarczyka przebiegał pod znakiem gier singlowych. Nie udało się niestety zrealizować pełnego programu i trzy spotkania zostały przerwane z powodu zapadającego mroku. Nie dokończył swojego pojedynku jedyny olsztynianin Mikołaj Borkowski (UKS Absolwent), którego jednak szanse na awans do drugiej rundy są minimalne. Mikołaj przegrał pierwszego seta 3:6, w następnym było już 0:3 i nasz zawodnik poprosił, zgodnie z regulaminem, by dokończyć mecz w czwartek.

Miałem okazję rozmawiać z Mikołajem Borkowskim w przeddzień tego występu. Był optymistycznie nastawiony, uważał, że w tej stawce uczestników losowanie nie było najgorsze i spróbuje nawiązać walkę. Niestety rzeczywistość okazała się smutniejsza. W pierwszej partii olsztynianin przegrywał już 0:5, zwyciężył wprawdzie w trzech kolejnych gemach, ale losów pojedynku nie odwrócił. W drugim secie przewaga rywala wzrastała i wtedy prośba Mikołaja o przerwanie meczu. Czy przez noc coś się zmieni? Czy jest to tylko odroczenie wyroku…

Kilka spotkań było interesujących. Rozstawiony z jedynką Słowak Pavol Cervenak pewnie pokonał Mateusza Szmigiela, choć stracił sporo gemów. Nieźle radzili sobie inni zagraniczni uczestnicy, ale trafili na silny opór Polaków.