Mistrzostwa Polski Adwokatów – Palestra na korcie jak ryba w wodzie

Reprezentacja członków olsztyńskiej Palestry wzięła udział w XXXIII Mistrzostwach Polski Adwokatów w tenisie ziemnym rozegranych na kortach Warszawianki. Zawody odbyły się przy znakomitej pogodzie i wspaniałej oprawie – wielu imprez towarzyszących z udziałem osobistości znanych z pierwszych stron gazet: Ryszarda Kalisza, Małgorzaty Szmajdzińskiej, Marty Kaczyńskiej. Uroku dodawał prowadzący zawody syn najsłynniejszego polskiego komentatora sportowego – Tomasz Tomaszewski.

 

Reprezentacja olsztyńskich adwokatów spisała się znakomicie zdobywając tytuły i medale, w większości w kolorze złotym.
Wśród kobiet już po raz trzeci  mistrzostwo Polski adwokatów wywalczyła Urszula Kopeć, która zostawiła w pokonanym polu dziewięć konkurentek wygrywając w finale z Aleksandrą Kołodziejską 6:1, 6:1.
Wspaniale spisał się też mecenas Andrzej Szydziński zwyciężając w swojej kategorii wiekowej. W finale pokonał Andrzeja Siemińskiego 6:3, 6:3.
Złoty medal w grze podwójnej zdobył olsztyński mecenas Jan Wasilewski, który w bardzo ostrej konkurencji, grając w parze z Kamilem Guzkiem (Rzeszów) pozostawili w pokonanym polu 18 par, zwyciężając w finale Sławomira  Leśniewskiego i Jarosława Kowalewskiego 6:3, 6:2.
Do złotych medali, medal brązowy dołożyła para mieszana Urszula Kopeć, Andrzej Szydziński, pokonując w walce o ten medal parę Helena Rymar, Łukasz Jura (Warszawa) 7:5, 6:4.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x