Mistrzostwa Województwa Kadetów – Hanna Karczewska i…Budowlani

Warmińsko Mazurski Związek Tenisowy zorganizował Mistrzostwa Województwa Kadetów, które były jednocześnie ostatnią eliminacją zawodników do startu w reprezentacji województwa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Warszawa-lipiec 2011r.). Mistrzami w grach pojedynczych zostali; Karczewska Hanna (TTZ Iława)i Michał Górka (KS. Budowlani Olsztyn.

 

Wyniki turnieju można podsumować, krótko; Karczewska i Budowlani. Wśród dziewcząt swoją dominację potwierdziła Hanna Karczewska (czołowa kadetka kraju – 3 w rankingu PZT), która zgodnie z oczekiwaniami spotkała się z 15-letnią Adą Wilczewską (Budowlani), pokonując ją 7:5 6:2. Trzecie  miejsca zajęły; Martyna Sikora (Budowlani) i Paulina Jankun (Olimpia Elbląg). W grze podwójnej w finale para Budowlanych – Wilczewska/Sikora pokonały parę z Elbląga; Jankun/Olga Grędzińska 6:2 6:0.

O ile wśród dziewcząt wyniki były raczej do przewidzenia, to wśród chłopców turniej był pełen niespodzianek, a nawet sensacji;

W półfinale zdecydowany faworyt Borys Sulgostowski (od kilku lat czołowy tenisista rankingów PZT) spotkał się z Konradem Żółtowskim (15-latek z Budowlanych). Już pierwszy wygrany set przez Konrada 7:5 był niespodzianką, ale po wygranym drugim secie przez Borysa 6:1 sytuacja wracała do normy, ale jak to w tenisie – decydował set trzeci i tu nastąpiła sensacja; Konrad wygrał 6:4 i cały mecz 2:1. O bardzo wyrównanym poziomie turnieju chłopców świadczy wynik meczu finałowego, w którym Konrad przegrał z kolegą klubowym Michałem Górką 6:4 3:6 3:6 W grze podwójnej tytuł pewnie zdobyła para Budowlanych; Górka/Żółtowski, pokonując w finale parę Drwęckie Ostróda; Sulgostowski/Grzegorz Karowiec 6:2 6:2.

Pocieszającym faktem turnieju jest to, że naszej eksportowej parze; Karczewska/Sulgostowski duży opór stawiają 15-latkowie trenera Alberta Riabczenki i godnie zastąpią ich w rywalizacji Kadetów PZT w przyszłym roku.

Po turnieju; Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy ogłosił skład kadry na OOM w Warszawie:

Hanna Karczewska, Adrianna Wilczewska, Martyna Sikora, Borys Sulgostowski, Michał Górka Konrad Żółtowski rez. Maksymilian Derewońko  

Wyniki turnieju MW;

gra pojedyncza dziewcząt;

1/2 finału;

Hanna Karczewska – Martyna Sikora 6:2 6:0

Adrianna Wilczewska – Paulina  Jankun 6:1 6:2

finał;

Hanna  Karczewska – Adrianna Wilczewska 7:5 6:2

gra podwólna dziewcząt;

Finał;  

Wilczewska/Sikora – Jankun/Grędzińska 6:2 6:0

gra pojedyncza chłopców;

1/2 finału;

Konrad Żółtowski – Borys Sulgostowski 7:5 1:6 6:4

Michał Górka – Maksymilian Derewońko (Budowlani) 6:1 6:2

Finał;

Michał Górka – Konrad Żółtowski 4:6 6:3 6:3

gra podwójna chłopców;

Finał;

Górka/Żółtowski – Sulgostowski/Karowiec 6:2 6:2

Dyrektor turnieju;  Mirosław Umbras

{vsig}tenis14{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x