Mistrzostwa Województwa Kadetów – Pasjonujące finały

W hali Centrum Tenisowego Jakubowo odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Kadetów PZT zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy. Udział wzięło 20-tu zawodników klubów tenisowych Olsztyna, Elbląga, Ostródy, Iławy i Mrągowa. Mistrzostwo wywalczyli: w grach pojedynczych: Adrianna Wilczewska (KS Budowlani Olsztyn) i Borys  Sulgostowski (UKS Drwęckie Ostróda)

W grach podwójnych triumfowali: Adrianna Wilczewska i Martyna Sikora (Budowlani) oraz Konrad Żółtowski i Maksymilian Derewońko (Budowlani)

Przebieg mistrzostw był bardzo emocjonujący, a wyniki zwłaszcza finałowe, można uznać za nawet sensacyjne. Bardzo ambitnie i bez respektu dla utytułowanych przeciwników przystąpili do meczów 15-letni wychowankowie Alberta Riabczenki (Budowlani) Ada i Konrad ze zdecydowani faworytami (medaliści Mistrzostw Polski): Hanią Karczewską (TTZ Iława) aktualnie trzecią kadetką w rankingu PZT i Borysem Sulgostowskim ( Drwęckie Ostróda) , dziewiątym w rankingu.

Już pierwszy set wygrany przez Adę 6:4 , był niespodzianką ale gdy następnego seta Ada wygrała 6:2 wynik już był sensacyjny.

Mecz Borysa z Konradem rozpoczął się zgodnie z planem 6:2 dla ostródzianina, ale Konrad nie poddał się i wygrał następnego seta 6:3. W trzecim decydującym secie było już 5:1 i ambitny Konrad doprowadził do 5:4. Dopiero po szóstej meczowej piłce Borys obronił tytuł.

Brawa dla wszystkich finalistów, a zwłaszcza dla tenisistów Budowlanych i ich trenera Alberta Riabczenki, którzy pomimo trudności treningowych i startowych zdobyli trzy złote medale, potwierdzając  swój prymat w tenisie wojewódzkim.

Podziękowania należą się gospodarzom obiektów Centrum Tenisowego Jakubowo, gdzie w komfortowych warunkach można było przeprowadzić Mistrzostwa w temperaturze +15, gdy na zewnątrz było -20 stopni.

Finał;

Żółtowski Konrad/Derewońko Maksymilian (Budowlani) – Sulgostowski Borys/Chitryniewicz Andrzej (Drwęckie) 6:2 6:1

gra podwójna dziewcząt;

Finał;

Wilczewska Adrianna/Sikora Martyna (Budowlani) – Karczewska Hanna/Szewczak Wiktoria (Drwęckie) 6:4 6:2

Sędzia główny turnieju:  Mirosław Umbras