MP Skrzatów w Szczecin 2014 – Brąz Poli Wygonowskiej kolejnym potwierdzeniem

Bardzo dobrze zaprezentowały się w Mistrzostwach Polski Skrzatek podopieczne Romana Pasyniuka z RP Sport Olsztyn. Pola Wygonowska i Weronika Ejsmont potwierdziły przynależność do ścisłej czołówki krajowej. Pola (5) pokonała w ćwierćfinale czwórkę turniejową, a w finale postawiła opór zdecydowanie najlepszej zawodniczce w kraju, mając szanse na wygranie drugiego seta.

Pochwały należą się też Weronice, która już w I rundzie trafiła na rozstawioną (6) zawodniczkę i wyszła zwycięsko z pojedynku, docierając do ćwierćfinału. Nieco słabiej poszło w grze podwójnej, gdzie nasze zawodniczki grając z innymi partnerkami (?)zakończyły zmagania w wczesnej fazie turnieju.

W turnieju głównym wystartowały 32 tenisistki najwyżej sklasyfikowane na liście PZT, dlatego każdy mecz był niezwykle wyrównany i stresujący.

Weronika już w pierwszej rundzie musiała zmierzyć się z szóstą rakietą w kraju, przegrała natomiast z turniejową trójką. Z koleji Pola stoczyła pasjonujący pojedynek w ćwierćfinale z turniejową czwórką Alicją Niedźwieńską wygrywając ostatecznie po obronie piłek meczowych 13:11, a przegrała z pózniejszą triumfaturką mistrzostw , najlepszą tenisistką w krajui czołową tenisistką na świecie w tej kategorii wiekowej Alicją Wierzbowską.

Pola jest o rok młodsza od swoich najgroźniejszych przeciwniczek i jako jedyna z rocznika 2003 dotarła do strefy medalowej, natomiast równie mocno cieszą duże postępy tenisowe jakie robi Weronika. Jeszcze rok wcześniej młoda olsztynianka zajmowała miejsce pod koniec pierwszej setki listy PZT, aktualnie jest 10 w rankingu. Dziewczyny są najwyżej sklasyfikowanymi zawodniczkami z naszego województwa.Trenerem zawodniczek jest Roman Pasyniuk, trenerami wspomagającymi w przygotowaniach do MP byli Piotr Bawół, Ryszard Sosnowski, Borys Sulgostowski i Sławomir Cackowski.

Jeszcze nie skończyliśmy się cieszyć z osiągniętych rezultatów, a już zaczynamy przygotowania do następnego projektu- podkreśla trenener Roman Pasyniuk.Otóż zamierzamy bardzo starannie przygotować się do Drużynowych Mistzostw Polski, których eliminacje już rozpoczynają się pod koniec lipca. Chcemy godnie zaprezentować się w tych rozgrywkach, gdyż jesteśmy jedyną drużyną z województwa Warmińsko-Mazurskiego, która zgłosiła się do tych rozgrywek, wliczając w to wszystkie kategorie wiekowe.

Gra pojedyncza skrzatek

Pola Wygonowska (ST RP Sport Olsztyn)

I runda

– Zuzanna Sczepańska (Masters Inowrocław) 6:1 6:1

II runda

– Lena Takmadzan (MKT Stalowa Wola) 6:2 6:2

Ćwierćfinał

– Alicja Niedźwieńska (KKKS Kraków) 4:6 6:2 13:11

Półfinał

– Aleksandra Wierzbowska (KKKS Kraków) 1:6 5:7

Weronika Ejsmont (ST RP Sport Olsztyn)

I runda

– Weronika Renke (Winner Kraków) 6:3 6:1

II runda

– Carolina Rodig (AZS Poznań) 2:6 6:1 10:5

Ćwierćfinał

– Klaudia Wybudowska (Nafta Zielona Góra) 1:6 2:6

Gra podwójna skrzatek

Weronika Ejsmont (ST RP Sport Olsztyn)/Urszula Nebelska (MKT Łódź)

I runda

– Maria Szymańska (Mostostal Zabrze)/Dominika Wybudowska (Nafta Zielona Góra) 6:2 6:1

II runda

– Weronika Baszak (NST)/Aleksandra Wierzbowska (KKKS Kraków) 0:6 1:6

Pola Wygonowska (ST RP Sport Olsztyn)/Carolina Rodig (AZS Poznań)

I runda

– Olga Gołaś (Promasters Szczecin)/Klaudia Wybudowska (Nafta Zielona Góra) 6:7(7), 6:2 3:10

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn ST RP Sport Olsztyn tenis

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x