Na lubawskich kortach – Bankowy puchar powędrował nad Jeziorak

Tenisowy weteran Dariusz Kamiński kolekcjonuje trofea z lubawskich kortów. W IV Turnieju o Puchar Prezes Banku Spółdzielczego w Lubawie bezproblemowo pokonał w finale nastoletniego Miłosza Pestę z Brodnicy 6:2, 6:2. W minionych latach Kamiński wygrywał turnieje o puchary: Prezesa BS w Lubawie, Szkłomalu i Burmistrza Lubawy (w deblu).

Jak wspomniał po grze finałowej iławianin najwięcej trudności sprawił mu pojedynek o wejście do „czwórki” z Piotrem Rzemińskim z Lubawy (6:4, 6:3).

W meczu o trzecie miejsce lubawianin Rafał Ankowski nie sprostał Łukaszowi Żywickiemu z Nowego Miasta Lubawskiego. W pierwszym secie Żywicki zdecydowanie przeważał i wszystko wskazywało na to, że podobnie będzie w drugim. Okazało się jednak, że Ankowski wcale nie zamierza odpuszczać. Niewiele brakowało, aby o zwycięstwie w meczu decydował trzeci set. W tie-breaku lepszy był jednak „Żywek” (7:4).

Warto wspomnieć, że mimo ponad 30 stopniowych upałów gracze dawali z siebie wszystko, a mecze były zacięte. Najlepszym tego przykładem był przegrany pojedynek reprezentanta gospodarzy Jarosława Wojtkiewicza z żuromińskim tenisistą Kępińskim. Choć grano od stanu 2:2 mecz trwał 2,5 godziny.

Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi. Kolejny turniej odbędzie się pod koniec sierpnia. Tym razem o Puchar Burmistrza Lubawy będą walczyć debliści.

W imprezie organizowanej przez Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver” wzięło udział 20 zawodników.