Na Skandzie końcówka sezonu – Z daleka lepiej widać?

Korty Skandy usytuowane na Osiedlu Kormoran między ulicami: Piłsudskiego, Żołnierską i Dworcową tętnią życiem . Każdy weekend sezonu letniego jest zagospodarowany turniejami większej i mniejszej rangi, a liczna frekwencja świadczy o zapotrzebowaniu na tę formę rekreacji w mieście i regionie. Niezmordowany Andrzej Lasota od lat całe serce wkłada by Skandę traktowano jako mekkę tenisistów amatorów. Jego wysiłki i oddanie misji zauważyli przedstawiciele Amatorskiego Tenisa Polskiego.

 

W czasie uroczystego podsumowania poprzedniego  sezonu  w Łodzi podczas rozgrywanych tam Narodowych Mistrzostw Polski Amatorów klub  Skanda był nominowany do tytułu ośrodka roku, a prezes Andrzej Lasota odebrał nagrodę dla najaktywniejszego organizatora. O wyróżnieniach decydowało glosowanie tenisistów i internautów. Panu Andrzejowi serdecznie gratulujemy, życzymy pasji, dobrej formy na korcie, a przede wszystkim jak najwięcej sojuszników w swym dążeniu do rozwoju tenisa amatorskiego. Ludzie przyjeżdżają z całej Polski, są zachwyceni jakością turniejów na Skandzie, ich atmosferą. Takie były głosy podczas niedawno zakończonych mistrzostw województwa seniorów starszych. Ale był jeden bardzo przykry moment podczas tej imprezy. Pan Andrzej oznajmił, że były to ostatnie mistrzostwa, bowiem mimo, że pomysł jest doskonały, nie znalazł uznania w oczach miejskiej komisji decydującej o podziale środków finansowych na kolejny sezon. W tym roku udało się jeszcze to zorganizować siłą rozpędu, ale jedenastych mistrzostw już nie będzie.

Szkoda, że u nas nie docenia się wysiłków, pasji społecznikowskiej, doprowadza do likwidacji imprez, którym brak wprawdzie rozdmuchanej propagandy, ale uczestniczą w nich osoby, które są przykładem prowadzenia zdrowego trybu życia. A przecież o takie wzorce nam chodzi.

Ponieważ mistrzostwom województwa towarzyszyła wyjątkowo piękna pogoda i nie potrzeba było korzystać z terminu rezerwowego w najbliższy weekend odbędzie się na Skandzie ponadprogramowa impreza – turniej singlowy open o pokrowce tenisowe. Początek turnieju – sobota 10 września, godzina 9.

Turniej nie będzie zaliczany ani do klasyfikacji Grand Prix Skandy, ani do punktacji programu Amatorski Tenis Polski. Zapraszamy serdecznie do rywalizacji, a tymczasem prezentujemy aktualny ranking Skandy.

Rakning rok 2011

1 Przemysław Zieliński 446 13

2 Tomasz Chaciński 384 14

3 Andrzej Lasota 374 15

4 Michał Smoczyński 314 9

5 Witas Daszczuk 240 5

6 Wiesław Soluch 238 6

7 Mirosław Badura 236 6

8 Bartosz Cierach 226 7

9 Wiesław Jaśkiewicz 211 10

10 Arkadiusz Tuzik 208 8

11 Ryszard Jabłoński 204 5

12 Andrzej Cegiełka 154 8

13 Marek Jędrzejczyk 151 11

14 Marek Wawrzyniak 142 5

15 Dariusz Kardaś 126 5

16 Bartosz Kowalewski 118 3

Włodzimierz Amielańczyk 118 5

18 Bartosz Stempień 110 6

19 Marek Adamowski 101 5

20 Leszek Żbikowski 100 6

Kolumny oznaczają: liczbę punktów i liczbę rozegranych turniejów.

{vsig}lasota7{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x