Niezłomni amatorzy na kortach w Olsztynie i Suszu – Tu nikt nie odpuszcza…

Cieszymy się bardzo, że rozwój sportowej infrastruktury w regionie powoduje wzrost zainteresowania kulturą fizyczna i moda na prowadzenie zdrowego trybu życia, głównie poprzez sport, ma swoje odzwierciedlenie. Tenis ziemny rozwija się w wielu miejscowościach. Zazwyczaj podajemy wyniki naszej utalentowanej młodzieży, ale motorem działań w tej dyscyplinie są osoby starsze, które swą pasje starają się przelać na kolejne generacje. Najskuteczniejszy pod tym względem jest j własny przykład, dlatego cieszymy się, że korty tętnią życiem. Zachęcamy do przesyłania do nas wyników z turniejów, także zdjęć.

 

Na Skandzie w Olsztynie

Wiele emocji przyniósł uczestnikom II Turniej Grand Prix Seniorów Starszych. Szereg czołowych miejsc przypadł zawodnikom spoza Olsztyna, a frekwencja okazała się odwrotna niż w pierwszej odsłonie, tym razem bowiem najliczniej stawiła się kategoria open, najskromniej zaś – weterani 55-letni. W związku z tym ci ostatni rywalizowali systemem każdy z każdym, a ostatecznym zwycięzcą okazał sie Marek Wawrzyniak z Morąga, przed Witoldem Mocarskim (Szczytno), Andrzejem Wojewodą i Zdzisławem Lechem. W kategorii powyżej 45 lat swój sukces z maja powtórzył Zbigniew Kotewicz (Iława), tym razem w finale z Arkadiuszem Tuzikiem (Lidzbark Warmiński) 6:0, 6:3. Trzecie miejsce dla Włodka Amielańczyka, czwarte – dla Marka Dzieńkowskiego; w czołówce znalazło sie też miejsce dla Marka Adamowskiego, mimo stosunkowo skromnego dorobku gemowego. Kategorię open wygrał Przemysław Zieliński, którego finałowy przeciwnik Bartosz Stempień nie przystąpił do gry z powodu kontuzji. Na trzecim miejscu uplasowali się wspólnie Radosław Kołakowski (Starogard Gdański) i Dariusz Kardaś. W turnieju pocieszenia bezkonkurencyjny był Andrzej Cegiełka (Bartoszyce).

Trwa zacięta rywalizacja o Grand Prix Skandy .Lider Marek Jędrzejczyk nie tylko obronił swoją pozycję, głównie dzięki porywającemu zwycięstwu nad Tomaszem Trembickim w półfinale pocieszenia, ale i powiększył przewagę nad Tomaszem Chacińskim.

W sobotę 30 czerwca o godzinie 9 wyjątkowa propozycja dla tenisistów – turniej singlowy (kategoria open) o nagrody firmy Kominki Dovre. Serdecznie zapraszamy!

{AdmirorGallery}su26{/AdmirorGallery}

W Suszu też emocje

Podczas Dni Susza odbył się Turniej Tenisa Ziemnego, którego organizatorem było Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu. Do turnieju przystąpiło 13 zawodników i jedna zawodniczka. Mecze toczyły się do 6 gemów, gdzie przegrywający odpadał z turnieju. Po rozlosowaniu par zawodnicy zaczęli gry.
Do decydującej fazy rozgrywek dotarli Świergolski Paweł, który zmierzył się z Pawłem Kisiel. Natomiast kolejną parę tworzyli Brajan Adamczyk z Zalewa oraz Mariusz Safianowski.
Po zaciętych grach do finału awansowali Paweł Kisiel oraz Mariusz Safianowski. W meczu o miejsce trzecie zagrali przegrani z meczów półfinałowych.
Lepszym w walce o miejsce trzecie okazał się Paweł Świergolski. Natomiast w wielkim finale po zaciętym meczu zwycięzcą został Mariusz Safianowski.
 

Klasyfikacja końcowa:
1. Mariusz Safianowski Susz
2. Paweł Kisiel Susz
3. Paweł Świergolski Susz
4. Brajan Adamczyk Zalewo

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x