Nowe Miasto postawiło się Lubawie – Emocje do ostatniej piłki…

Do samego końca nie było wiadomo, jakim wynikiem zakończy się I Mecz Drużynowy w Tenisie Ziemnym Lubawa - Nowe Miasto Lubawskie. O sobotnim (5 października) triumfie lubawskiej ekipy zadecydowało ostatnie starcie, w którym prezes LTT „Laver”Jarosław Szczepański pokonał Rafała Godzińskiego 6:0, 6:2. Burmistrzowie - Lubawy Maciej Radtke i Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, patroni meczu, już zadeklarowali, chęć kontynuacji takich spotkań w następnych sezonach.

 

Jak zapowiedział Przemysław Kurszewski, dyrektor ds. PR i marketingu LTT „Laver”, w przyszłym sezonie Towarzystwo zamierza zorganizować turniej drużynowy z reprezentacjami innych miast. Impreza potrwałaby wtedy dwa dni. W ramach niej odbywałby się zawsze mecz derbowy Lubawa – NML, prawdopodobnie z większą liczbą zawodników.

Spotkanie sąsiadujących ze sobą miast, zaczęło się dla lubawian fatalnie; Łukasz Żywicki gładko uporał się z Mariuszem Krauzewiczem. Co prawda para Rafał Ankowski- Dariusz Łowin pokonała nowomiejski debel, ale też napsuła sporo nerwów gospodarzom. Po wygraniu pierwszego seta lubawscy zawodnicy pogubili się i zanosiło się na ich porażkę. W trzecim secie odnaleźli rytm i wygrali cały pojedynek. Przegrana ich, a zaraz potem na korcie nr 2 Jana Krauzewicza z Romanem Boberkiem, mocno skomplikowałaby sprawę. Wtedy lubawianie, by myśleć o zwycięstwie, musieliby wszystkie pojedynki wygrywać. Po trzech pojedynkach gracze nowomiejscy prowadzili 2:1.

Przez cały mecz gospodarze mocno musieli się sprężać, aby nie pozwolić rywalom za bardzo odskoczyć. Losy pojedynku ważyły się do ostatnich gier. Jeszcze przed dwoma meczami singlowymi to Nowe Miasto mogło czuć się wygranym, bo prowadziło 3:2. Ostatecznie jednak najpierw Jarosław Wojtkiewicz, a potem Jarosław Szczepański nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom, komu należy się zwycięstwo.

Choć wynik ostatniej gry wskazywałby raczej na niezagrożone zwycięstwo to Szczepański nie ukrywał, że mogło być różnie. Wystarczyłoby pozwolić Godzińskiemu na długie wymiany, a i stres zrobiłby dodatkowo swoje.

Nowomiejscy tenisiści na wręczeniu nagród odgrażali się graczom z Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego „Laver”, które zorganizowało spotkanie, że w następnym roku to im przypadnie chwała zwycięstwa. Gorycz porażki graczom z NML osłodził tort w kształcie rakiety tenisowej, który przygotował sam prezes LTT „Laver” Jarosław Szczepański.

Więcej o tenisie na www.ltt-laver.pl

Wyniki:

 

Lubawa – Nowe Miasto Lubawskie 4:3

Mariusz Krauzewicz – Łukasz Żywicki 0:6, 0:6,

Rafał Ankowski-Dariusz Łowin – Rafał Godziński-Arkadiusz Zaleski 6:4, 3:6, 6:2,

Jan Krauzewicz – Roman Boberek 4:6, 6:2, 3:6,

Wojciech Konkel – Wojciech Milewski 6:3, 6:2,

Przemysław Kurszewski-Jarosław Szczepański – Roman Boberek-Łukasz Żywicki 4:6, 3:6,

Jarosław Wojtkiewicz – Arkadiusz Zaleski 6:1, 6:2,

Jarosław Szczepański – Rafał Godziński 6:0, 6:2.

Mpk

{AdmirorGallery}lave32{/AdmirorGallery}

foto: z archiwum LTT „Laver”

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x