O Puchar Burmistrza Kętrzyna – Było na co popatrzeć

W miniony weekend w hali MOSiR w Kętrzynie odbyły się młodzieżowe turnieje tenisowe o zasięgu regionalnym. Puchary ufundował Burmistrz Miasta, a nas cieszy przede wszystkim fakt, że kolejny ośrodek włączył się aktywnie do organizacji imprez wojewódzkich, bo do tej pory z obiektu (zresztą bardzo ładnego) korzystali przede wszystkim kętrzynianie, Rywalizację dziewcząt wygrała Klaudia Zielińska z Bazy Mrągowo, natomiast wśród juniorów do 18 lat triumfował Ireneusz Atroszko z Kętrzyna.

 Poziom turniejów był wysoki, zwłaszcza mecze półfinałowe i finałowe ujawniły spore już umiejętności uczestników. Cieszy fakt, że tenis zaczyna się rozwijać prężnie również w północnych strefach województwa. Powstają nowe obiekty, a to ściąga na korty tenisistów amatorów, także ich pociechy.

 W turnieju dziewcząt Klaudia Zielińska z KS Baza Mrągowo pokonała  w finale koleżankę klubową Julię Samoraj 6:3; 6:4. Trzecie miejsce zajęła Ania Bielak z Kętrzyna.

W rywalizacji juniorów udział wzięło 26 zawodników z Kętrzyna i regionu. W pierwszych rundach poziom był bardzo zróżnicowany, ale od półfinałów już było na co popatrzeć. Turniej wygrał Ireneusz Atroszko z Kętrzyna pokonując w finale po bardzo interesującym meczu Maćka Kozłowskiego z Giżycka 6:4; 6:2. Trzecie miejsce zajął Konrad Skrypnik również z Giżycka.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x