Ogólnopolski Turniej Kadetów – Zgrana paczka trenera Riabczenko

Zdecydowaną dominacją Budowlanych i niespodziewanym zwycięstwem Maksymiliana Derewońko zakończył się Ogólnopolski Turniej Kadetów - WTK 5, rozgrywany w hali tenisowej Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Ostródzie , którego finał odbył się w Olsztynie (hala KT Jakubowo). Do finału awansowali najwyżej rozstawieni koledzy klubowi z Budowlanych; jednak zwycięstwo Maksa (2) nad Konradem Żółtowskim (1)  3:6 6:3 6:3, można uznać już za dużą niespodziankę. Nie martwi to ich trenera Alberta Riabczenko, bo zaostrza to rywalizację w jego grupie kadetów, których czekają ważne starty w sezonie letnim.

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów mogą być uhonorowaniem wieloletniej pracy z tymi zawodnikami. Mało jest klubów w Polsce, które mają tak liczną grupę zawodników w tej kategorii wiekowej, którzy od początku trenują razem z jednym trenerem. Awans do tegorocznej OOM w Krakowie wywalczyli już; Michał Górka, Konrad Żółtowski, Maksymilian Derewońko oraz kadetka Adrianna Wilczewska.

Finał gry podwójnej wygrała para; Konrad Żółtowski i Andrzej Chitryniewicz (KT Jakubowo-Olsztyn), pokonując Grzegorza Furgała (Budowlani) i Wiktora Kotwickiego (NST Ostróda) 6:2 6:0, sensacyjnych zwycięzców w półfinale; Maksymiliana Derewońko i Karola Lesińskiego (Budowlani) 3:6 7:5 10:8.

{gallery}max19{/gallery}

Dyrektor turnieju;  Mirosław Umbras

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x