Ogólnopolski Turniej Skrzatów WTK 5 – Pola potwierdziła nieprzeciętny talent

W gościnnej hali tenisowej Kompleksu Sportowo Rekreacyjnego w Ostródzie, Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy zorganizował pierwszy turniej w 2013 roku. W imprezie rywalizowali: skrzaty i skrzatki (do lat 12) W turnieju wzięło udział 30-tu zawodników z całego kraju.. Zwycięzcami zostali: Pola Wygonowska (ST. RP Sport Olsztyn) i Maksymilian Kaśnikowski (ST. TieBreak Warszawa). Pola, trenowana przez Romana Pasyniuka ( dopiero miesiąc temu skończyła 9 lat i uzyskała prawo startu w turniejach PZT) potwierdziła swój nieprzeciętny talent wygrywając z starszymi rywalkami w obu konkurencjach (w deblu wspólnie z Weroniką Ejsmont)

 

Turniej był znakomitą okazją do porównania umiejętności naszych zawodników z rówieśnikami z innych klubów, które wypadło bardzo optymistycznie. Na podium stawali jeszcze; Paulina Jankun (TT. Score Elbląg), Mateusz Lewandowski (TTZ Iława)oraz Leon Marcinkjan (KS Baza Mrągowo)

Dużo emocji dostarczyli też nasi krasnale; Gabriel Matuszewski (9 lat) i Bartosz Skuratko (10 lat) z Budowlanych Olsztyn oraz Tymon Marcinkjan (9 lat) z Bazy Mrągowo, którzy dzielnie walczyli z starszymi zawodnikami i pokazali, że wkrótce mogą stanowić o sile naszego wojewódzkiego tenisa.

Gra pojedyncza chłopców

I runda

Tymon Marcinkjan (Baza Mrągowo) – Wiktor Orzołek (Legia Warszawa) 3:6 3:6

Jakub Zoch (TK Toruń) – Bartosz Skuratko (Budowlani Olsztyn) 6:3 6:3

Marcin Stanglewicz (NST Gdańsk) – Piotr Zawierski (WTT Wejherowo) 6:3 6:3

Bogdan Oworuszko (SKT Sopot) – Mateusz Bembas (Kętrzynianka) 7:5 7:6

Michał Weber (NST Gdańsk) – Hubert Drewczyński (NST Elbląg) 6:3 6:2

II runda

Dominik Miotk (WTT Wejherowo) – Wiktor Orzołek (Legia Warszawa)

Piotr Strzałkowski ((NST Warszawa) – Tomasz Trembecki (Budowlani Olsztyn) 6:3 6:2

Mateusz Lewandowski (TTZ Iława) – Jakub Zoch (TK Toruń) 7:5 6:3

Marcin Stanglewicz (NST Gdańsk) – Aleksander Zapała (SKT Sopot) 6:3 6:4

Kajetan Kossakowski (Dwójka Siedlce) – Bogdan Oworuszko (SKT Sopot) 6:2 6:2

Maksymilian Kraśnikowski (Tie Break Warszawa) – Michał Weber (NST Gdańsk) 6:2 6:2

Rafał Kotowski (Baza Mrągowo) – Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn) 6:4 6:2

Leon Marcinkjan (Baza Mrągowo) – Maksymilian Walkowski (Lechia Gdańsk) 6:4 6:4

Ćwierćfinały

Dominik Miotk (WTT Wejherowo) – Piotr Strzałkowski ((NST Warszawa) 6:3 6:3

Mateusz Lewandowski (TTZ Iława) – Marcin Stanglewicz (NST Gdańsk) 6:4 6:2

Maksymilian Kraśnikowski (Tie Break Warszawa) – Kajetan Kossakowski (Dwójka Siedlce) 6:2 6:2

Leon Marcinkjan (Baza Mrągowo) – Rafał Kotowski (Baza Mrągowo) 6:2 6:2

Półfinały

Dominik Miotk (WTT Wejherowo) – Mateusz Lewandowski (TTZ Iława) 6:3 4:6 10:8

Maksymilian Kraśnikowski (Tie Break Warszawa) – Leon Marcinkjan (Baza Mrągowo) 6:2 6:2

Finał

Maksymilian Kraśnikowski (Tie Break Warszawa) – Dominik Miotk (WTT Wejherowo) 6:2 6:3

Gra podwójna chłopców

I runda

Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn)/Tymon Marcinkjan (Baza Mrągowo) – Hubert Drewczyński (NST Elbląg)/Tomasz Trembecki (Budowlani Olsztyn) 6:3 4:6 14:12

Ćwierćfinały

Piotr Strzałkowski ((NST Warszawa)/Maksymilian Kraśnikowski (Tie Break Warszawa) – Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn)/Tymon Marcinkjan (Baza Mrągowo) 6:2 6:3

Leon Marcinkjan/ Rafał Kotowski (Baza Mrągowo) – Mateusz Bembas/Szymon Kajat (Kętrzynianka) 6:2 6:3

Bartosz Skuratko (Budowlani Olsztyn)/Maksymilian Walkowski (Lechia Gdańsk) – Bogdan Oworuszko (SKT Sopot)/ Jakub Zoch (TK Toruń) 6:2 6:2

Aleksander Zapała (SKT Sopot)/Mateusz Lewandowski (TTZ Iława) – Michał Weber (NST Gdańsk)/ Marcin Stanglewicz (NST Gdańsk) 7:5 7:5

Półfinały

Piotr Strzałkowski ((NST Warszawa)/Maksymilian Kraśnikowski (Tie Break Warszawa) – Leon Marcinkjan/ Rafał Kotowski (Baza Mrągowo) 6:4 6:4

Aleksander Zapała (SKT Sopot)/Mateusz Lewandowski (TTZ Iława) – Bartosz Skuratko (Budowlani Olsztyn)/Maksymilian Walkowski (Lechia Gdańsk) 6:2 6:2

Finał

Piotr Strzałkowski ((NST Warszawa)/Maksymilian Kraśnikowski (Tie Break Warszawa) – Aleksander Zapała (SKT Sopot)/Mateusz Lewandowski (TTZ Iława) 6:4 6:4

Gra pojedyncza dziewcząt

Ćwierćfinały

Nikola Żurawska (Lechia Gdańsk) – Iza Chrzanowska (UKS SMS Olsztyn) 6:0 6:0

Weronika Jankun (TT Score Elblag) – Weronika Ejsmont (RP Sport Olsztyn) 6:2 3:6 10:6

Pola Wygonowska (RP Sport Olsztyn) – Magdalena Penczar (NST) 6:2 6:2

Martyna Szynkowska (NST Mrągowo) – Carolina Cerowska (NST Gdańsk) 4:6 5:7

Półfinały

Weronika Jankun (TT Score Elblag) – Nikola Żurawska (Lechia Gdańsk) 5:7 6:3 10:5

Pola Wygonowska (RP Sport Olsztyn) – Carolina Cerowska 6:2 6:2

Finał

Pola Wygonowska (RP Sport Olsztyn) – Weronika Jankun (TT Score Elblag) 6:2 6:4

Gra podwójna dziewcząt

Półfinały

Weronika Jankun (TT Score Elblag)/Martyna Szynkowska (NST Mrągowo) – Magdalena Penczar (NST)/ Iza Chrzanowska (UKS SMS Olsztyn) 6:0 6:0

Weronika Ejsmont /Pola Wygonowska (RP Sport Olsztyn) – Nikola Żurawska (Lechia Gdańsk)/ Karolina Cerowska (NST Gdańsk) 6:3 6:4

Finał

Weronika Ejsmont /Pola Wygonowska (RP Sport Olsztyn) – Weronika Jankun (TT Score Elblag)/Martyna Szynkowska (NST Mrągowo) 4:6 6:3 10:6

{AdmirorGallery}polaw7{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x