Optymistycznie przed grą o medale – Odsiecz z Kaliningradu

Na kortach Centrum Tenisowego Park Jakubowy w Olsztynie  odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny  Kadetów, którego organizatorem była Sekcja Tenisa KS Budowlani Olsztyn. Bardzo udany występ zanotowali gospodarze imprezy – wśród 36 zawodników z całego kraju i zagranicy. Zwycięzcami gry podwójnej zostali; Konrad Żółtowski i Maksymilian Derewońko a drugie  miejsce w grze pojedynczej zajęła Adrianna Wilczewska.

 

Wśród dziewcząt pomyślnie zainaugurowały występy w barwach Budowlanych zawodniczki z Kaliningradu. Aleksandra Emalianova została zwyciężczynią gry pojedynczej, pokonując w finale koleżankę klubową Adę Wilczewską, a para Emalianova/Anastasja Artemova zajęły drugie miejsce w grze podwójnej. W singlu chłopców zwyciężył Emil Broniewicz – zawodnik mieszkający i trenujący w Szwecji.

Cieszy bardzo dobry występ podopiecznych trenera Alberta Riabczenko przed wyjazdem na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, gdzie Adrianna Wilczewska, Martyna Sikora, Konrad Żółtowski, Michał Górka i Maksymilian Derewońko, będą w reprezentacji naszego województwa wspólnie z Hanną Karczewską (TTZ Iława) i Borysem Sulgostowskim (Drwęckie Ostróda), którzy nie brali udziału w tym turnieju.

Organizatorzy składają podziękowania Ryszardowi Sosnowskiemu gospodarzowi kortów Centrum Tenisowego Jakubowo, który udostępnił halę tenisową i pomimo ciągle padającego deszczu, można było w terminie rozegrać turniej.

Dyrektor turnieju  Mirosław Umbras

{vsig}kaliningrad{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x