OTK kadetów o Puchar Burmistrza Ostródy – Błysnęli: Adrianna i Michał

Klub Sportowy Budowlani Olsztyn wspólnie z Żeglugą Ostródzko-Elbląską zorganizował kolejny turniej tenisowy na gościnnych, Ostródzkich kortach Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego .Udział wzięło 37 zawodników do lat 16-tu z całej Polski, którzy walczyli o punkty do klasyfikacji PZT i okazałe puchary ufundowane przez Burmistrza Ostródzkiego. Bardzo dobrze w tej sportowej rywalizacji wypadli zawodnicy KS Budowlani; Adrianna Wilczewska i Michał Górka, którzy wywalczyli III miejsca w grach pojedynczych i świetnie wypadli w deblach.

 

Ada wspólnie z Martą Ruszczyńską (Okęcie Warszawa) zwyciężyła w grze podwójnej a Michał występując z kolegą klubowym; Konradem Żółtowskim awansował do finału. Tam  w dramatycznych okolicznościach olsztynianie ulegli dwóch tie-breakach  parze SKT Sopot Wszyscy uczestnicy byli zauroczeni nowymi kortami w Ostródzie, położonymi nad brzegiem Jeziora Drwęckiego.

Wyniki

Gra pojedyncza kadetek

I runda

Katarzyna Kowalska (Arka Gdynia) – Olga Grędzińska (Olimpia Elbląg) 6:1 6:3

Marta Ruszczyńska (Okęcie Warszawa) – Constanze Stepan (Warszawianka) 6:7(2) 6:4 6:3

Karolina Silwanowicz (Stanley Białystok) – Julia Szymańska (NT Warszawa) 6:0 6:3

Dorota Szczygielska (SKT Sopot) – Wiktoria Szewczak (Drwęckie Ostróda) 6:2 6:0

Wiktoria Simonek (Arka Gdynia) – Aneta Goławska (Lechia Gdańsk) 1:6 6:3 6:4

Paulina Jankun (Olimpia Elbląg) – Paulina Jastrzębska (SKT Sopot) 6:3 2:6 6:2

Ćwierćfinały

Adrianna Wilczewska (Budowlani Olsztyn) – Katarzyna Kowalska (Arka Gdynia) 6:2 6:1

Marta Ruszczyńska (Okęcie Warszawa) – Karolina Silwanowicz (Stanley Białystok) 6:1 7:6(1)

Dorota Szczygielska (SKT Sopot) – Wiktoria Simonek ((Arka Gdynia) 6:1 6:1

Aleksandra Kostencka (Olimpia Poznań) – Paulina Jankun (Olimpia Elbląg) 7:5 6:1

Półfinały

Adrianna Wilczewska (Budowlani Olsztyn) – Marta Ruszczyńska (Okęcie Warszawa) 5:7 6:4 2:6

Dorota Szczygielska (SKT Sopot) – Aleksandra Kostencka (Olimpia Poznań) 7:5 6:2

Finał

Marta Ruszczyńska (Okęcie Warszawa) – Dorota Szczygielska (SKT Sopot) 6:0 6:7(2) 6:2

Gra podwójna kadetek

Ćwierćfinały

Paulina Jastrzębska(SKT Sopot)/Wiktoria Szewczak (Drwęckie Ostróda) – Dorota Szczygielska(SKT Sopot)/Katarzyna Kowalska (Arka Gdynia) 7:6(6) 2:6 10:8

Constanze Stepan (Warszawianka)/Julia Szymańska (NT Warszawa) – Paulina Jankun/Olga Grędzińska (Olimpia Elbląg) 6:2 6:4

Karolina Silwanowicz (Stanley Białystok)/Aleksandra Kostencka (Olimpia Poznań) – Wiktoria Simonek (Arka Gdynia)/Aneta Goławska (Lechia Gdańsk) 3:6 7:5 10:8

Półfinały

Adrianna Wilczewska (Budowlani Olsztyn)/Marta Ruszczyńska (Okęcie Warszawa) – Paulina Jastrzębska(SKT Sopot)/Wiktoria Szewczak (Drwęckie Ostróda)  6:2 6:1

Karolina Silwanowicz (Stanley Białystok)/Aleksandra Kostencka (Olimpia Poznań) – Constanze Stepan (Warszawianka)/Julia Szymańska (NT Warszawa)6:1 6:1

Finał

Adrianna Wilczewska (Budowlani Olsztyn)/Marta Ruszczyńska (Okęcie Warszawa) –  Karolina Silwanowicz (Stanley Białystok)/Aleksandra Kostencka (Olimpia Poznań) 6:3 6:4

Gra pojedyncza kadetów

I runda

Piotr Kowalski (Arka Gdynia) – Grzegorz Furgał (Budowlani Olsztyn) 6:2 6:3

Łukasz Zapała (Arka Gdynia) – Maksymilian Derewońko (Budowlani Olsztyn) 4:6 6:1 6:3

Wiktor Kotwicki (NT Ostróda) – Adama Kaczmarek (AZS Poznań) 0:6 2:6

Karol Lesiński (Budowlani Olsztyn) – Andrzej Chtryniewicz-Kaffka (KT Jakubowo) 3:6 6:2 6:3

Piotr Kolendo (KT Jakubowo) – Wojciech Jankowski (KT Jakubowo) 6:0 6:1

II runda

Michał Bedra (UNTS Warszawa) – Jakub Szalaty ((PKT Pobiedziska) 6:0 6:1

Wojciech Adamek (AZS Poznań) – Konrad Żółtowski (Budowlani Olsztyn) 0:6 6:7

Adrian Kowalski (SKT Sopot) – Piotr Kowalski (Arka Gdynia) 6:4 6:2

Łukasz Zapała (Arka Gdynia) – Flawiusz Czarnecki (Start Wisła Toruń) 0:6 3:6

Adam Kaczmarek (AZS Poznań) – Hubert Parchomiak (Warszawianka) 6:3 6:1

Cezary Walkusz (SKT Sopot- Karol Lesiński (Budowlani Olsztyn) 6:1 6:1

Michał Górka (Budowlani Olsztyn) – Piotr Kolendo (KT Jakubowo) 6:1 6:1

Ćwierćfinały

Michal Bedra (UNTS Warszawa) – Konrad Żółtowski (Budowlani Olsztyn) 6:1 6:2

Adrian Kowalski (SKT Sopot) – Flawiusz Czarnecki (Start Wisła Toruń) 7:5 6:1

Adam Kaczmarek (AZS Poznań) – Cezary Walkusz ((SKT Sopot) 0:6 6:7(2)

Piotr Bieńkowski (Centrum Bydgoszcz) – Michał Górka (Budowlani Olsztyn) 4:6 2:6

Półfinały

Michał Bedra (UNTS Warszawa) – Adrian Kowalski (SKT Sopot) 6:1 6:3

Cezary Walkusz (SKT Sopot) – Michał Górka (Budowlani Olsztyn) 6:3 6:1

Finał

Cezary Walkusz (SKT Sopot) – Michał Bedra (UNTS Warszawa) 6:3 6:1

Gra podwójna kadetów

I runda

Wojciech Adamek/Adam Kaczmarek (AZS Poznań) – Grzegorz Furgał(Budowlani Olsztyn)/Andrzej Chitryniewicz-Kaffka (KT Jakubowwo) 6:0 6:0 (walkower)

Cezary Bieńkowski (Centrum Bydgoszcz)/Łukasz Zapała (Arka Gdynia) –  Flawiusz Czarnecki (Start Wisła Toruń)/Jakub Szalaty (PKT Pobiedziska) 1:6 6:3 10:6

Hubert Parchomiuk (Warszawianka)/Michal Bedra (UNTS Warszawa) – Wojciech Jankowski/Piotr Kolendo (KT Jakubowo) 6:0 6:0

Półfinały

Hubert Parchomiuk (Warszawianka)/Michal Bedra (UNTS Warszawa) – Michał Górka/Konrad Żółtowski (Budowlani Olsztyn) 1:6 4:6

Cezary Walkusz /Adrian Kowalski(SKT Sopot) –  Cezary Bieńkowski (Centrum Bydgoszcz)/Łukasz Zapała (Arka Gdynia)6:0 6:0 (walkower)

Finał

Cezary Walkusz /Adrian Kowalski(SKT Sopot) –  Michał Górka/Konrad Żółtowski (Budowlani Olsztyn) 7:6(6) 7:6(2)

{AdmirorGallery}mi29{/AdmirorGallery}

Sędzia naczelny; Ryszard Fleszar

Sędzia strefowy; Hanna Karczewska

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x