OTK Skrzatów PZT ranga 3 o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyn – Popis Weroniki Ejsmont

Na kortach UW-M przy plaży Jeziora Kortowskiego odbył się OTK Skrzatów zorganizowany przez KS. Budowlani Olsztyn. Udział wzięło 30-tu chłopców i dziewczynek z całego kraju. Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Ejsmont (ST RP Sport Olsztyn) Olsztynianka, trenowana przez Romana Pasyniuka, wygrała grę pojedyńczą i podwójną w parze z Zuzanną Szczepańską ((KCT Masters Goplania Inowrocław).

W kategorii chłopców najlepszym zawodnikiem był; Dawid Wiśniewski (ITT Goplania Inowrocław) też zwycięzca gry pojedynczej i podwójnej w parze z Maksymilianem Walkowskim (GTT Lechia Gdańsk). Na wyróżnienie zasługuje dziesięcioletni Olaf Pieczkowski (ST RP Sport Olsztyn), który w ćwierćfinale pokonał jedynkę turniejową; Alana Bojarskiego (KS. Górnik Bytom), jednak w półfinale, zabrakło już sił i przegrał z Michałem Marchewką (UKT Radość Warszawa) po długim i wyczerpującym meczu.

Wyniki

Gra pojedyncza dziewczat

I runda

Marta Demianiuk (Sporteum I. Stępniak Warszawa) – Dominika Tetych (Budowlani Olsztyn) 6:1 6:0

Julia Daszkiewicz (GAT Gdańsk) – Aleksandra Węgrzyn (ST RP Sport Olsztyn) 6:1 6:4

Martyna Szynkowska (ST RP Sport Olsztyn) – Letica Matuszewski (Budowlani Olsztyn) 6:0 6:2

Ćwierćfinały

Weronika Ejsmont (ST RP Sport Olsztyn) – Marta Demianiuk (Sporteum I. Stępniak Warszawa) 6:0 6:0

Ada Piestrzyńska (Legia Warszawa) – Aleksandra Czerwińska (Return Łomża) 6:0 6:1

Zuzanna Szczepańska (Masters Inowrocław) – Julia Daszkiewicz (GAT Gdańsk) 6:2 7:5

Urszula Nebelska (MKT Łódź) – Martyna Szynkowska (ST RP Sport Olsztyn) 6:4 6:4

Półfinały

Weronika Ejsmont (ST RP Sport Olsztyn) – Ada Piestrzyńska (Legia Warszawa) 6:1 6:0

Urszula Nebelska (MKT Łódź) – Zuzanna Szczepańska (Masters Inowrocław) 6:0 6:0

Finał

Weronika Ejsmont (ST RP Sport Olsztyn) – Urszula Nebelska (MKT Łódź) 6:2 6:3

Gra podwójna dziewcząt

Półfinały

Weronika Ejsmont (ST RP Sport Olsztyn)/Zuzanna Szczepańska (Masters Inowrocław) –

Julia Daszkiewicz (GAT Gdańsk)/Martyna Szynkowska (ST RP Sport Olsztyn) 6:2 6:0

Urszula Nebelska (MKT Łódź)/Ada Piestrzyńska (Legia Warszawa) – Letica Matuszewski (Budowlani Olsztyn)/Aleksandra Węgrzyn (ST RP Sport Olsztyn) 6:1 6:3

Finał

Weronika Ejsmont (ST RP Sport Olsztyn)/Zuzanna Szczepańska (Masters Inowrocław) –

Urszula Nebelska (MKT Łódź)/Ada Piestrzyńska (Legia Warszawa) 6:4 1:6 10:7

Gra pojedyncza chłopców

I runda

Alan Bojarski (Górnik Bytom) – Mateusz Klimek (GAT Gdańsk) 6:1 6:2

Olaf Pieczkowski (ST RP Sport Olsztyn) – Bartosz Skuratko (Budowlani Olsztyn) 6:4 6:3

Michał Marchewka (Radość 90 Warszawa) – Maksymilian Walkowski (Lechia Gdańsk) 6:1 6:3

Patryk Stokowski (Sporteum I. Stępniak Warszawa) – Maksymilian Grygołowicz (AKS OSW Olsztyn) 6:1 6:0

Szymon Szpak (Mera Warszawa) – Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) 6:3 6:2

Filip Pieczonka (Lechia Gdańsk) – Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn) 6:0 6:1

Piotr Strzałkowski (PKKT Pabianice) – Adam Kulig (Legia Warszawa) 6:3 6:4

Dawid Wiśniewski (Goplana Inowrocław) – Maciej Kos (WTT Wejherowo) 6:0 6:1

Ćwierćfinały

Olaf Pieczkowski (ST RP Sport Olsztyn) – Alan Bojarski (Górnik Bytom) 6:2 6:3

Michał Marchewka (Radość 90 Warszawa) – Patryk Stokowski (Sporteum I. Stępniak Warszawa) 6:1 6:3

Filip Pieczonka (Lechia Gdańsk) – Szymon Szpak (Mera Warszawa) 6:4 6:2

Dawid Wiśniewski (Goplana Inowrocław) – Piotr Strzałkowski (PKKT Pabianice) 6:2 6:2

Półfinały

Michał Marchewka (Radość 90 Warszawa) – Olaf Pieczkowski (ST RP Sport Olsztyn) 7:6(2) 6:3

Dawid Wiśniewski (Goplana Inowrocław) – Filip Pieczonka (Lechia Gdańsk) 6:0 6:2

Finał

Dawid Wiśniewski (Goplana Inowrocław) – Michał Marchewka (Radość 90 Warszawa)6:2 6:4

Gra podwójna chłopców

Ćwierćfinały

Filip Pieczonka (Lechia Gdańsk)/ Piotr Strzałkowski (PKKT Pabianice) –

Maksymilian Grygołowicz (AKS OSW Olsztyn)/ Bartosz Skuratko (Budowlani Olsztyn) 7:5 6:3

Maksymilian Walkowski (Lechia Gdańsk)/Dawid Wiśniewski (Goplana Inowrocław) –

Gabriel Matuszewski/ Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) 6:2 6:2

Michał Marchewka (Radość 90 Warszawa)/Szymon Szpak (Mera Warszawa) – Mateusz Klimek (GAT Gdańsk)/Maciej Kos (WTT Wejherowo) 6:2 6:4

Alan Bojarski (Górnik Bytom)/Patryk Stokowski (Sporteum I. Stępniak Warszawa) –

Adam Kulig (Legia Warszawa)/Olaf Pieczkowski (ST RP Sport Olsztyn) 4:6 6:2 12:10

Półfinały

Maksymilian Walkowski (Lechia Gdańsk)/Dawid Wiśniewski (Goplana Inowrocław) – Filip Pieczonka (Lechia Gdańsk)/ Piotr Strzałkowski (PKKT Pabianice) 6:4 6:4

Alan Bojarski (Górnik Bytom)/Patryk Stokowski (Sporteum I. Stępniak Warszawa) – Michał Marchewka (Radość 90 Warszawa)/Szymon Szpak (Mera Warszawa) 6:1 6:4

Finał

Maksymilian Walkowski (Lechia Gdańsk)/Dawid Wiśniewski (Goplana Inowrocław) – Alan Bojarski (Górnik Bytom)/Patryk Stokowski (Sporteum I. Stępniak Warszawa) 6:4 6:2

{AdmirorGallery}otk7{/AdmirorGallery}

Sędzia naczelny; Ryszard Fleszar, sektorowy; Olga Grędzińska

Dyrektor turnieju; Mirosław Umbras

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Budowlani Olsztyn Olsztyn ST RP Sport Olsztyn tenis

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x