Otwarcie Memoriału z ceremoniałem – Warto grać w takim miejscu

Do południa tenisiści rozgrywali pierwsza rundę singla i debla, a wieczorem w restauracji „Przystań” nad jeziorem Krzywym odbyło się uroczyste otwarcie Memoriału Marka Włodarczyka, a w zasadzie jego najważniejszej odsłony – turnieju ITF mężczyzn z pulą nagród 10 tysięcy dolarów. Trzej przyjaciele z …kortów: Wojciech Włodarczyk, Krzysztof Badurek i Ryszard Sosnowski powitali zacnych gości, którzy przyczynili się do rozwoju imprezy w ostatnich latach, tak by stała się wizytówka sportową miasta i regionu.

 

 Wśród gości honorowych znaleźli się m. in. członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Anna Wasilewska, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik ( w mieście nad Jeziorkiem rozgrywane były dwa memoriałowe turnieje) oraz liczna grupa sponsorów, dzięki którym impreza zyskała poziom turnieju rankingowego, którego wyniki są uwzględniane w tabelach światowych. W sali byli też uczestnicy Memoriału, którzy mieli już za sobą pierwsze mecze i…prawo do chwili oddechu.

Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć Marka Włodarczyka, któremu poświęcony jest turniej. Zawodników, sędziów i osoby towarzyszące powitali gospodarze regionu i miasta: Pani Anna Wasilewska i Pan Piotr Grzymowicz, podkreślając walory promocyjne imprezy i fakt, że odbywa się ona w pięknej scenerii. Życząc tenisistom jak najlepszych wyników zachęcali do odwiedzania Olsztyna oraz Warmii i Mazur w przyszłości. Fakt kandydowania regionu lasów i jezior do miana siedmiu cudów świata już spowodował jego popularność i prestiż.

Zarówno organizatorzy, jak i goście wyrazili przekonanie, że Memoriał będzie się nadal  rozwijał, a w przyszłym roku na 20-lecie stanie się jedną z najważniejszych imprez sportowych w sezonie.

Goście i sponsorzy otrzymali od gospodarzy okolicznościowe upominki, a Wojciech Włodarczyk – dusza całego przedsięwzięcia, wygłosił formułę otwierająca tegoroczny międzynarodowy turniej mężczyzn.

Po oficjalnej części była okazja do kuluarowych rozmów, wymiany zdań na temat tegorocznej imprezy i tenisa w ogóle, bo w białym sporcie dzieje się ostatnio wiele za sprawą naszych wiodących postaci: Agnieszki Radwańskiej i Łukasza Kubota.

{vsig}wasil18{/vsig}

Memoriał Marka Włodarczyka składa się z czterech części. Zakończyły sie już: ogólnopolski turniej amatorów (Olsztyn), międzynarodowy turniej kobiet i ogólnopolski turniej juniorek i juniorów (obie imprezy w Iławie. Najważniejsza odsłoną jest trwający obecnie międzynarodowyy turniej mężczyzn rangi ITF Future.

{vsig}otwa17{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x