Piękna pogoda sprzyja amatorom – Jak było w Olsztynie, Suszu i Lubawie…

Ostatni weekend stał pod znakiem tenisa. Amatorzy wreszcie wyszli z hal mogli zagrać w znakomitych warunkach na kortach otwartych. A to wielka przyjemność, zwłaszcza gdy stawka uczestników jest sympatyczna. To w gronie miłośników białego sportu norma. Grają by zaspokoić swe pasję, chcą wygrywać, ale szanują przeciwników. Dziś mała wędrówka po kortach TKKF Skanda w Olsztynie, Susza i Lubawy, gdzie emocji naprawdę nie zabrakło.

 

Jak było na Skandzie w Olsztynie?

Na korcie TKKF Skanda w Olsztynie odbył się pierwszy w tym roku turniej Grand Prix seniorów starszych (kat +55). Rywalizacja była zacięta i przyniosła sporo emocji. Już pierwsza runda przyniosła takie pojedynki, jak Stanisław Kulesza – Zbigniew Wojciechowski (wygrana Kuleszy 6:1, 6:1) czy Marek Wawrzyniak (zdobywca Grand Prix 2012) – Krzysztof Kawczyński (6:3, 6:3 dla Krzysztofa). Uwagę skupiał jednak głównie prawie trzygodzinny pojedynek Marka Grzeszczuka i Andrzeja Wojewody, obfitujący w dynamiczne zagrania i efektowne wymiany; ostatecznie w meczu dwóch dobrze znanych bywalców Skandy górę wzięło doświadczenie Marka, który wygrał 7:6, 6:2. Niezwykle wyszkolony technicznie Zbyszek Gregorkiewicz, dysponujący forhendem i lewo-, i praworęcznym, tym razem nie sprostał solidnemu Andrzejowi Lasocie, który pokonał też legendę tenisa szczycieńskiego Witka Mocarskiego. W półfinałach Krzysztof Kawczyński pokonał Stanisława Kuleszę 6:2, 6:2, a Marek Grzeszczuk Andrzeja Lasotę 6:2, 6:1.Final rozegrano dopiero we wtorek (21 maja). Wygrał Marek Grzeszczuk 6:1 6:2

W kategorii +45 w finale zmierzyli się Michał Smoczyński i Andrzej Cegiełka. Nieco lepszy okazał się Pan Michał (3:6, 7:5, 10:6). Kroku panom dotrzymywała Monika Erzepki, która po zwycięstwie nad Leszkiem Żbikowskim zameldowała się w półfinale, podobnie jak Edward Studziński z Wielbarka..

W kategorii open wygrał Przemysław Zieliński, który jako jedyny zdołał pokonać Sandrę Boraczyńską. Pani Sandra zajęła drugie miejsce i okazała się królową super-tiebreaka, wygrywając skróconego seta i z Tomaszem Marchalewskim (czwarte miejsce), i z Arturem Zientkiem. Ten ostatni wreszcie zamienił buławę triumfatora pocieszenia na miejsce na podium, naprawdę dobrą grą zapewniając sobie trzecie miejsce.

Starsze kategorie rozegrały jeszcze wspólny turniej pocieszenia, w którym niepowodzenie z głównych rozgrywek powetował sobie najlepiej Marek Wawrzyniak.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Sakabdy prowadzi Przemysław Zieliński.

Najbliższy turniej w tym rankingu zmian nie przyniesie, walczyć bowiem będą debliści – w sobotę 25 maja o godzinie 9 rozpocznie się drugi turniej z cyklu McDonald’s Grand Prix.

{AdmirorGallery}skand22{/AdmirorGallery}

Fot. TKKF skanda

Premiera w Suszu

W sobotę (18 maja) w Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu odbył się Turniej Tenisa Ziemnego. Po zimowej przerwie pasjonaci tej dyscypliny sportu z wielką ochotą przystąpili do sportowej rywalizacji.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 Paweł Świergolski

2 Andrzej Szczegielniak

3 Paweł Kisiel

4 Radosław Korpalski

{AdmirorGallery}susy22{/AdmirorGallery}

Piękna frekwencja w Lubawie

Pierwszy w tym sezonie turniej tenisowy o Puchar Szkłomalu w singlu cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Do rywalizacji przystąpił o 40 zawodników, a główne trofeum zdobył Dariusz Kamiński z Iławy, zwyciężając w finale Tomasza Czarneckiego z Brodnicy 6:3, 6:2.

Na trzecim miejscu znalazł się kolejny iławianin Wojciech Karczewski. Po zaciętym boju pokonał Krzysztofa Krajewskiego (Działdowo) 7:6 (7:5), 3:6, 8:6.

Cieszy fakt, że w lubawskich imprezach tenisowych udział biorą amatorzy z innych miast, każdy rezerwuje sobie termin, bo ma gwarancje, że spędzi fantastycznie czas. Pozuim rywalizacji też jest coraz wyższy.

Wyniki z tego turnieju, jak i pozostałych są do Rankingu „Maximusa” – na najlepszego tenisistę na lubawskich kortach.

.W turnieju , który organizowało Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver”, wystartowali, prócz gospodarzy reprezentanci: Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Działdowa, Lidzbarka Welskiego, Żuromina, Susza, Rybna, Brodnicy i Warszawy.

Wyniki:

Finał (miejsca 1-2)

Dariusz Kamiński – Tomasz Czarnecki 6:3, 6:2,

finał (miejsca 3-4)

Wojciech Karczewski – Krzysztof Krajewski 7:6 (7:5), 3:6, 8:6,

finał (miejsca 5-6)

Grzegorz Pesta (Brodnica) – Łukasz Żywicki (Nowe Miasto Lubawskie) – walkower dla Pesty,

Już w najbliższą sobotę (25 maja) odbędzie się kolejny turniej tenisowy, tym razem dla uczniów (rocznik 1995 i młodsi) o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa, a 8 czerwca III Puchar Banku Spółdzielczego w Lubawie (open).

{AdmirorGallery}laver24{/AdmirorGallery}

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x